Powstanie licznik zaległych alimentów

Na tegorocznym Kongresie Kobiet powstanie licznik zaległych alimentów. Będziemy zbierać informacje o nieściągniętych alimentach od kobiet, które przyjadą na Kongres, by pokazać, jak wielka jest skala tego zjawiska - zapowiada prezeska stowarzyszenia Kongres Kobiet Dorota Warakomska.

Tegoroczny, VII Kongres Kobiet odbędzie się już za dwa tygodnie - 11 i 12 września na warszawskim Torwarze. Jednym z głównych tematów będą alimenty, a konkretnie - trudności z ich egzekwowaniem w Polsce.

"Chcemy zrobić unikalną rzecz - licznik alimentacyjny. Wśród kobiet, które przyjadą na kongres, będziemy zbierać informacje, jakiej wysokości mają nieściągnięte alimenty, żeby pokazać, jakie to są ogromne sumy i jak wielka jest skala tego zjawiska" - zapowiedziała Warakomska w rozmowie z PAP.

"Liczymy, że to będzie bardzo silny głos, który zakończy się bardzo konstruktywnymi wnioskami i postulatami, które przedstawimy pani premier" - dodała.

Podkreśliła, że w tej sprawie są potrzebne bardzo poważne działania. "Będziemy na to naciskać, będziemy o tym dyskutować, ale chcemy też przedstawić konkretne propozycje" - podkreśliła.

Zdaniem Warakomskiej łatwiej będzie o to walczyć, gdy w parlamencie będzie więcej kobiet; wtedy prawdopodobieństwo, że ściągalność alimentów się poprawi, będzie zdecydowanie większe. "Bo proszę zwrócić uwagę, że często panowie politycy zasiadający w parlamencie sami nie płacą alimentów. Oni nie są rzecznikami tej sprawy. Dlatego potrzebne jest, tam - w gmachu parlamentu - lobby, które powie: +dość tego, nie można nie płacić alimentów+" - przekonywała.

Wtedy - w jej opinii - zmieni się spojrzenie zarówno na kwestie alimentów, jak i inne sprawy społeczne, takie jak żłobki, edukacja, opieka nad osobami zależnymi. "To nie są sprawy kobiece, to są sprawy ogólnonarodowe. To są sprawy nas wszystkich, dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn" - podkreśliła Warakomska. (PAP)

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Aniela

Szczególnie więźniowie powinni mieć możliwość pracy i płacić alimenty.
Niestety zakłady karne nie mają obowiązku zapewnić zatrudnienia i my utrzymujemy tych nierobów.

! Odpowiedz
2 2 ~endi

A co z licznikiem zadłużenia kraju - czy to prawda że został usunięty ? pytam bo od 5,5 roku nie mam telewizorni więc wielu rzeczy nie wiem

! Odpowiedz
1 2 ~Dim

"Wśród kobiet, które przyjadą na kongres, będziemy zbierać informacje, jakiej wysokości mają nieściągnięte alimenty, żeby pokazać, jakie to są ogromne sumy" - czy to ma być grupa reprezentatywna ?

"Bo proszę zwrócić uwagę, że często panowie politycy zasiadający w parlamencie sami nie płacą alimentów." - pani Warakomska trochę dociekliwości a czy ktoś pytał czy te kobiety czy chcą aby im ktoś płacił alimenty ?

Jeśli parlamentarzysta ma wierzycieli i chce się z nimi pobawić idzie do swej połowicy, przedstawia "problem" i występują o ustalenie bardzo wysokich alimentów w ramach ugody.
Przy ściąganiu alimenty zawsze mają pierwszeństwo. Parlamentariusz oczywiście nie ma majątku gdyż połowica i rodzina go przejęła na wszelki wypadek. Pensja i inne wpływy wtedy nie wystarczą nawet na 30% wygórowanych alimentów, buforowy dług rośnie a dłużnik nabija się z pozostałych wierzycieli. Gdyby komornik chciał być skuteczny to alimentariuszka natychmiast go zmienia na poprawnie nieskutecznego; przy zbiegu wierzytelności i alimentów prowadzi sprawę jeden komornik; za nieskuteczną pracę komornika mad alimentami płaci państwo czyli my wszyscy a za czynności dla innych niezaspokojonych wierzycieli płacą ci wierzyciele.

Podsumowując, alimenty mogą służyć nie tylko do celów które się im powszechnie przypisuje i w obecnym ustawieniu prawnym niektóre panie nie chcą by były ściągnięte.

Pytanie jest takie: Dlaczego wierzyciel alimentacyjny jest uprzywilejowany skoro inni wierzyciele też mogą posiadać dzieci ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 5 ~Samica

Kalifat nadchodzi niech sie samice przygotuja lepiej a nie wymyslaja durnoty

! Odpowiedz
2 12 ~socjalizm_zabija

samicom się w pupach przewraca, co na to umiłowany Jkm: "dziś kobiety sypiają z byle kim, bo wiedzą że państwo je utrzyma, kiedyś kobieta się musiała pilnować, żeby nie dać dziecko idiocie..."

! Odpowiedz
2 13 ~Ppp

Głupota.
I o czym ten licznik miałby świadczyć?
Fakt nie płacenia o niczym nie świadczy – może wynikać z wielu przyczyn, w większości obiektywnych. Wielu ludzi nie spłaca swoich długów, bo nie ma z czego.
A co z alimentami od ojców, których byłe żony uniemożliwiają kontakty z dziećmi? Czy one powinny być w ogóle płacone, skoro druga strona nie wykonuje swoich obowiązków?
Pozdrawiam.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 19 ~stop_furriatkom

a gdzie nieplacenie alimentow przez kobiet ? falszywe zawiadomienia o stalkingach kiedy chca sie pozbyc swojego faceta bo maja nowego ?

dyskryminacja ?

Tym powinien sie prokurator zajac za ktos zamierza dyskryminowac ze wzgledu na plec.

stop furiatkom

! Odpowiedz
1 17 ~cykor21

W ogóle nie powinno być czegoś takiego jak alimenty: to rozwiązanie z poprzedniej epoki.

Ten kto dostaje opiekę nad dzieckiem ma obowiązek je utrzymywać i koniec: teraz to jest rozwiązanie wyłącznie wygodne dla kobiet, bo to one mają opiekę na dzieckiem, a eks jest jedynie bankomatem.

Nie byłoby alimentów, bo to ludzie zaczęliby myśleć czy i z kim warto mieć dzieci.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
4 19 ~s6

Gdyby nie było alimentów, nie byłoby rozwodów. Za odejście od męża np. 50 batów, a nie nagroda pieniężna w postaci alimentów przez 18 lat.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne