REKLAMA

Powiązanie IKE z PPK. Buda: Szczegóły w ciągu miesiąca

2021-05-19 15:30
publikacja
2021-05-19 15:30
Powiązanie IKE z PPK. Buda: Szczegóły w ciągu miesiąca
Powiązanie IKE z PPK. Buda: Szczegóły w ciągu miesiąca
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Szczegóły w sprawie powiązania IKE z PPK mogą zostać przedstawione w ciągu miesiąca - powiedział PAP Biznes w kuluarach Sejmu wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Dodał, że ustawa o przekształceniu OFE może wrócić na agendę Sejmu przed wakacjami.

Buda poinformował we wtorek, że rząd pracuje nad "jakimś" powiązaniem między IKE a PPK.

Zapytany w środę przez PAP Biznes o szczegóły nowego rozwiązania, Buda powiedział: "Rozmawiamy z PFR, z różnymi środowiskami, interesariuszami. To jest świetny moment, by tę formę wykorzystać też do zwiększenia atrakcyjności PPK. (...) Myślę, że w ciągu miesiąca pojawią się konkrety w tej sprawie".

Dodał, że ustawa o przekształceniu OFE może wrócić na agendę Sejmu przed wakacjami.

W Sejmie procedowana jest ustawa przekształcająca Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) w Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Zgodnie z projektem, miała ona wejść w życie 1 czerwca 2021 r., jednak zaplanowane na koniec kwietnia głosowanie po trzecim czytaniu nie odbyło się. Po pracach w Sejmie ustawa ma trafić do Senatu, który ma 30 dni na procedowanie nad ustawą. (PAP Biznes)

tus/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
dawidzia
Oby tylko nie zepsuli PPK, bo to całkiem rozsądny program, gdzie można sobie trochę odłożyć. A zawsze jest też możliwość wyciągnięcia funduszy, gdzie nawet jak 1.3 pracodawcy pójdzie na ZUS to i tak pozostaje na plus.
blind-oln
Proszę nie dotykać PPK.
samsza
PPK miał być programem z którego w każdej chwili można się wypisać, w świetle tego żadne wiązanie z OFE nie ma sensu. Chyba, że w końcu "zabieramy" się poważnie za golenie ludzi zapisanych do PPK.

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki