REKLAMA

Powiązanie IKE z PPK. Buda: Szczegóły w ciągu miesiąca

2021-05-19 15:30
publikacja
2021-05-19 15:30
Powiązanie IKE z PPK. Buda: Szczegóły w ciągu miesiąca
Powiązanie IKE z PPK. Buda: Szczegóły w ciągu miesiąca
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Szczegóły w sprawie powiązania IKE z PPK mogą zostać przedstawione w ciągu miesiąca - powiedział PAP Biznes w kuluarach Sejmu wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda. Dodał, że ustawa o przekształceniu OFE może wrócić na agendę Sejmu przed wakacjami.

Buda poinformował we wtorek, że rząd pracuje nad "jakimś" powiązaniem między IKE a PPK.

Zapytany w środę przez PAP Biznes o szczegóły nowego rozwiązania, Buda powiedział: "Rozmawiamy z PFR, z różnymi środowiskami, interesariuszami. To jest świetny moment, by tę formę wykorzystać też do zwiększenia atrakcyjności PPK. (...) Myślę, że w ciągu miesiąca pojawią się konkrety w tej sprawie".

Dodał, że ustawa o przekształceniu OFE może wrócić na agendę Sejmu przed wakacjami.

W Sejmie procedowana jest ustawa przekształcająca Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) w Indywidualne Konta Emerytalne (IKE). Zgodnie z projektem, miała ona wejść w życie 1 czerwca 2021 r., jednak zaplanowane na koniec kwietnia głosowanie po trzecim czytaniu nie odbyło się. Po pracach w Sejmie ustawa ma trafić do Senatu, który ma 30 dni na procedowanie nad ustawą. (PAP Biznes)

tus/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
dawidzia
Oby tylko nie zepsuli PPK, bo to całkiem rozsądny program, gdzie można sobie trochę odłożyć. A zawsze jest też możliwość wyciągnięcia funduszy, gdzie nawet jak 1.3 pracodawcy pójdzie na ZUS to i tak pozostaje na plus.
blind-oln
Proszę nie dotykać PPK.
samsza
PPK miał być programem z którego w każdej chwili można się wypisać, w świetle tego żadne wiązanie z OFE nie ma sensu. Chyba, że w końcu "zabieramy" się poważnie za golenie ludzi zapisanych do PPK.

Powiązane: PPK - Pracownicze Plany Kapitałowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki