REKLAMA

Pościg za Falentą - jest nowy trop

2019-03-20 02:22
publikacja
2019-03-20 02:22

Policja ma trop wskazujący na to, że Marek Falenta ukrywa się za granicą; jeżeli to się potwierdzi, będzie wniosek o europejski nakaz aresztowania biznesmena - pisze w środę "Rzeczpospolita".

fot. Krystian Maj / / FORUM

Według dziennika poszukiwania Falenty, na którym ciąży wyrok dwóch i pół roku więzienia za zlecanie podsłuchów w warszawskich restauracjach, nabierają rozpędu.

"Rz" dowiedziała się, że funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań celowych Komendy Stołecznej Policji są blisko ustalenia miejsca pobytu Falenty. "Mają obiecujące tropy świadczące o tym, że wyjechał z Polski i przebywa w jednym z krajów strefy Schengen" - czytamy.

Rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak powiedział jedynie "Rz", że "do poszukiwań zostali zaangażowani policjanci mający doświadczenie w najtrudniejszych tego typu sprawach".

Dziennik ustalił ponadto, że biznesmen nie tylko "unika odsiadki", ale także nie stawia się na policji w śledztwie dotyczącym tzw. małej afery taśmowej. "Lada dzień prokurator zdecyduje, czy wystąpić o areszt dla biznesmena i nowy list gończy" - pisze "Rz".(PAP)

agzi/ mkr/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (28)

dodaj komentarz
antek10
Dla mnie ten człowiek jest bohaterem. jakby startował w wyborach to bym na niego głosował.
marianpazdzioch
No to ładnych masz bohaterów. Koleś zlecił podsłuchy, bo chciał pozyskać poufne dane by zarabiać na giełdzie kosztem innych inwestorów. Tudzież zrobił to na ruskie zlecenie, po to by można było szantażować rządzących. Nie przeczę, obalenie Tuska, które się przy okazji dokonało to duży plus, ale obiektywnie No to ładnych masz bohaterów. Koleś zlecił podsłuchy, bo chciał pozyskać poufne dane by zarabiać na giełdzie kosztem innych inwestorów. Tudzież zrobił to na ruskie zlecenie, po to by można było szantażować rządzących. Nie przeczę, obalenie Tuska, które się przy okazji dokonało to duży plus, ale obiektywnie patrząc jest to ciężka patologia, mafia.
sel odpowiada marianpazdzioch
Za to duży plus ,że jest nowa i wszystko trzyma w swojej garści ?
opo2
Proponuję transmisję na żywo z akcji, wtedy na pewno nie będzie wiedział, że pojawił się nowy trop i na pewno wcześniej nie zareaguje odpowiednio tylko będzie grzecznie oczekiwał zatrzymania, w końcu przecież prawie się nie ukrywa tylko wyjechał na wakacje.
janek43
facet powinien dostać Krzyż Komandorski od Prezydenta Dudy za nagranie największej mafii jaka działała w Polsce. Oni przychodzili w tygodniu do jego knajp płacąc tysiące za wieczór służbowymi kartami żeby za to potem w weekend móc nażreć się za darmo. Taki mieli układ z knajpą i za samo to powinni co do jednego siedzieć.
_jasko
Bartłomiej Misiewicz został odznaczony złotym medalem za zasługi dla obronności kraju.
Marek Falenta winien dostać order za zasługi dla pisyzacji kraju.
karbinadel
Chciałeś chyba powiedzieć: za utorowanie drogi do władzy największej mafii, która działa w Polsce
fakty
Jeśli P.O była największą mafią w tym kraju, to Ziobro jest najgłupszym ministrem sprawiedliwości , bo mając pełnię władzy w 4 lata nie skazał żadnego członka tej mafii.
janek43 odpowiada fakty
Sąd Najwyższy ostatecznie by ich uniewinnił więc dlatego jeszcze nie siedzą..
open_mind
Rządowa korupcja to Legalna korupcja i rządu wymówka. To po prostu naplucie ludziom w twarz co zrobili z tej afery, gdzie z przestępców zrobili ofiary.

Powiązane: Afera podsłuchowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki