Portugalia: banany w promocji, kokaina gratis

Miały trafić na rynek, ale czarny. W sieci supermarketów w Portugalii odkryto kilkaset kilogramów kokainy, ukrytej w skrzynkach z owocami.

Na podejrzane paczki natknął się przypadkowy klient sieci Lidl w przygranicznej miejscowości Valenca (czyt. walensa) na północy kraju. Mężczyzna znalazł nielegalną substancję, wybierając banany. O swoim znalezisku poinformował policję śledczą, która zabezpieczyła kokainę i rozpoczęła poszukiwania także w innych sklepach sieci. Paczki z narkotykami odnaleziono w skrzynkach z owocami w siedmiu supermarketach na północy kraju, między innymi w Porto. Łącznie skonfiskowano prawie 250 kilogramów kokainy.

Policja ustaliła, że skrzynki z bananami pochodzą z Kolumbii, a cała ich nielegalna zawartość - prawdopodobnie około tony - miała trafić na hiszpański czarny rynek. Przemytnicy popełnili jednak błąd i jedna z palet z owocami została wysłana do Portugalii, gdzie dostarczono ją do zwyczajnych sklepów. Media żartobliwie odnotowują, że właśnie w tym tygodniu międzynarodowa sieć supermarketów zorganizowała w Portugalii promocję bananów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adriana Bąkowska, Lizbona/ab

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~wwk

Tydzień kolumbijski w Lidlu :)

! Odpowiedz
0 0 ~rudaa

qrde chyba zaczne kupować w lidlu :D

! Odpowiedz
0 10 ~endi

po co ograniczać dostęp do miękkich narkotyków ? powinien on być szeroko dostępny , dzięki temu grupy przestępcze straciłyby źródło dochodów , a państwo zyskałoby na podatkach . Proponuję aby na początek wprowadzić do sprzedaży świeże liście koki , ich żucie likwiduje uczycie głodu dzięki temu pomogłyby one schudnąć wielu osobom , może nawet część z tych osób uniknęłaby powikłań otyłości takich jak zawałyserca , mózgu czy cukrzyca

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 12 ~Obywatel

Cocabanana ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil