REKLAMA

Nawet 1500 zł bonusu dla przedsiębiorcy z kontem firmowym

Dominika Florek2021-02-11 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-02-11 06:00

Przedsiębiorcy mogą zarobić na koncie firmowym. Rekordziści zgarną do 1500 zł bonusu za wykonywanie aktywności na rachunku biznesowy, zawarcie umowy o terminal płatniczy czy utrzymanie średniego salda na określonym poziomie.

Nawet 1500 zł bonusu dla przedsiębiorcy z kontem firmowym
Nawet 1500 zł bonusu dla przedsiębiorcy z kontem firmowym
fot. wutzkohphoto / / Shutterstock

W lutym aż siedem banków ze styczniowego rankingu najlepszych kont firmowych, oferuje bonusy pieniężne przedsiębiorcom. W tym miesiącu do zestawienia wskoczył także nowy gracz. Z kolei zwycięzca proponuje do 1500 zł premii za aktywności na koncie biznesowym.

Porównanie kont firmowych z premią Bankier.pl – luty 2021 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Opłata za prowadzenie

Suma premii

1.

Alior Bank

iKonto Biznes

0 zł

1 500 zł

2.

Bank Peako

Promocja „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”

0 zł

1 100 zł

3.

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia w „Promocji dla przedsiębiorców V”

0 zł

1 000 zł

4.

Bank Millennium

"Noworoczna promocja z Kontem Mój Biznes"

0 zł

500 zł

5.

Nest Bank

BIZnest Konto

0 zł

400 zł

6.

mBank

Promocja „0 zł za prowadzenie konta firmowego"

0 zł

350 zł

7.

Envelo Bank

EnveloKonto Firmowe

0 zł

200 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 9.02 porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

Na podstawie styczniowego rankingu najlepszych kont firmowych, przygotowaliśmy zestawienie atrakcyjnych cenowo ofert dla przedsiębiorców z możliwością otrzymania dodatkowego bonusu pieniężnego. Pod uwagę braliśmy tylko premie związane z wykonaniem aktywności przez klienta dotyczących prowadzonego rachunku związanych m.in. z wykonaniem przelewów do ZUS-u czy US, zawarciem umowy o terminal, wykonaniem transakcji bezgotówkowych oraz zapewnieniem wpływów w odpowiedniej wysokości.

Reklama

Alior Bank – bezpłatne konto i „1500 zł dla firm”

Pierwsze miejsce w zestawieniu najtańszych kont firmowych z premią zajął Alior Bank. Klienci, którzy założą iKonto Biznes, zarobią do 1500 zł w ramach promocji „1500 zł dla firm”. Alior premiuje wykonywanie aktywności na rachunku bankowym tj.:

 • 20 zł za wykonanie pierwszego przelewu w miesiącu do ZUS-u (min. 250 zł) lub do US (min. 500 zł),
 • 25 zł za transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł miesięcznie,
 • 10 zł za wykonanie pierwszego w miesiącu przelewu SEPA (min. 100 euro),
 • 15 zł za wykonanie min. 3 przelewów zagranicznych lub w walucie obcej w kraju,
 • 10 zł zaskorzystanie z oferty kas fiskalnych (jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł),
 • 25 zł za wymianę walut lub przewalutowanie min. 5000 zł jednostek waluty obcej (bez udziału PLN).

Alior Bank nagradza klientów biznesowych za utrzymywanie średniego miesięcznego salda rachunku na określonym poziomie. W zależności od puli środków na koncie firmowym przedsiębiorcy mogą zarobić od 0 do 20 zł:

 • 0 zł – średnie saldo do 10 000 zł,
 • 5 zł – średnie saldo od 10 000,01 zł do 50 000,00 zł,
 • 10 zł – od 50 000,01 zł do 100 000 zł,
 • 20 zł – od 100 000,01 zł.

Miesięcznie przedsiębiorca może maksymalnie otrzymać 125 zł po wykonaniu wszystkich premiowanych aktywności oraz utrzymaniu salda na rachunku na najwyższym poziomie. Promocja „1500 zł dla firm” trwa przez rok od zawarcia umowy z Alior Bankiem. W praktyce oznacza to, że klient biznesowy może zarobić do 1500 zł przez okres 12 miesięcy.

Prowadzenie iKonta Biznes jest bezpłatne bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Z kolei romocja „1500 zł dla firm” w Alior Banku trwa do odwołania.

Bank Pekao – „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”

Na drugim miejscu zajęło Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao. Przedsiębiorcy mają możliwość zarobienia do 1100 zł w promocji „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę”. 200 zł otrzymają klienci biznesowi, którzy otworzą rachunek firmowy Konto Przekorzystne Biznes oraz wykonają:

 • przelewy do ZUS-u w kolejnych 3 miesiącach następujących po miesiącu otwarcia rachunku – min. na kwotę 100 zł miesięcznie,
 • min. 3 przelewy inne niż do ZUS-u przez aplikację mobilną PeoPay na kwotę min. 100 zł do 3 pełnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku,
 • min. 3 transakcje bezgotówkowe (min. 100 zł) kartą debetową w ciągu trzech miesięcy.

Przedsiębiorca, który otworzy Konto Przekorzystne Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku, bankowości elektronicznej, aplikacji mobilnej lub infolinii banku otrzyma jednorazową nagrodę w wysokości 100 zł. Kolejne 100 zł zgarną klienci biznesowi, którzy zarejestrują jednoosobową działalność gospodarczą korzystają z Profilu Zaufanego dostępnego w bankowości elektronicznej Banku Pekao.

Następną premiowaną aktywnością dla użytkowników Konta Przekorzystne Biznes jest zawarcie umowy o kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową. Można otrzymać jednorazowo bonus w wysokości 300 zł. Klient, żeby otrzymać premię, musi podpisać umowę na kwotę kredytu lub pożyczki wyższą niż 20 tys. zł. W przypadku karty kredytowej jej limit musi wynieść min. 20 tys. zł.

Piątą nagrodę w wysokości 200 zł otrzymają przedsiębiorcy za zawarcie umowy o terminal płatniczy oraz w terminie do 3 miesięcy od miesiąca następującego po podpisaniu umowy przyjmą na nim transakcje, których łączna suma wyniesie min. 500 zł. Premii nie otrzymają osoby prowadzące biura podróży/turystyczne, kantory, lombardy, agencje towarzyskie, kasyna, sprzedaż detaliczną oraz produkcję broni i amunicji.

300 zł otrzymają klienci firmowi, którzy w ciągu pół roku od zawarcia umowy zdecydują się na produkt kredytowy – kredyt, pożyczkę lub kartę. Przedsiębiorcy dostaną nagrodę, jeżeli w ciągu 6 miesięcy zdecydują się na jeden z następujących produktów banku:

 • kredyt zabezpieczony gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł,
 • pożyczkę zabezpieczoną gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI na kwotę min. 20 000 zł,
 • kartę kredytową Mastercard z sumą limitów kart wydanych w ramach tej umowy na kwotę min. 20 000 zł.

Oprócz wymienionych aktywności ostatnią z nich jest wymiana waluty. Jednorazowa nagroda dla klientów biznesowych w wysokości 200 zł przysługuje przedsiębiorcom, którzy wymienią walutę na łączną kwotę stanowiącą równowartość min. 20 000 zł w ciągu trzech miesięcy od otworzenia konta bankowego.

W ramach promocji „1100 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę" klienci firmowi przez rok mogą korzystać z bezpłatnego konta bankowego, aby z niej skorzystać, wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych przez przedsiębiorcę. Oferta trwa do 31 marca 2021 r.

Santander Bank Polska – 1000 zł premii i konto za 0 zł

Na trzecim miejsców wśród kont firmowych z bonusem jest Konto Firmowe Godne Polecenia Santander Banku z „Promocją dla przedsiębiorców V”. Maksymalnie klienci biznesowi mogą otrzymać 1000 zł premii, w tym 900 zł zwrotu oraz 100 zł za terminal płatniczy.

Przedsiębiorcy mogą dostać do 900 zł zwrotu pieniędzy. Maksymalnie w wysokości 3 proc. wartości płatności bezgotówkowych przez okres 6 pierwszych miesięcy od otworzenia rachunku biznesowego. Miesięcznie klient biznesowy może zarobić do 150 zł, czyli w czasie trwania promocji (pół roku) – 900 zł zwrotu. Warunkiem otrzymania nagrody jest wykonanie przelewu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego na kwotę co najmniej 200 zł w miesiącu.

Dodatkowo klienci firmowi otrzymają 100 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy. Aby dostać bonus pieniężny, przedsiębiorca musi aktywować terminal w przeciągu 6 miesięcy od momentu przystąpienia do umowy.

„Promocja dla przedsiębiorców V” znosi opłaty za prowadzenie rachunku bankowego na okres 24 miesięcy. Warunkiem skorzystania jest wyrażenie zgody przez klienta na przetwarzanie danych marketingowych przez bank, kontakt telefoniczny oraz elektroniczny w celach marketingowych. Promocja obowiązuje do 31 marca 2021 r.

Bank Millennium – 500 zł bonusu pieniężnego

Tuż za podium zestawienia kont firmowych z bonusem pieniężnym znalazł się Bank Millennium. Klienci biznesowi w "Noworocznej promocji z Kontem Mój Biznes" mogą otrzymać do 500 zł premii za wykonanie określonych aktywności. Bank wypłaci klientowi biznesowemu bonus w wysokości 200 zł, jeżeli w marcu, kwietniu oraz maju 2021 łącznie:

 • wykona transakcje kartą na min. 500 zł, lub wykona 1 przelew do ZUS na 250 zł,
 • otrzyma min. 1000 zł wpływów zewnętrznych na konto.

Premiowaną aktywnością dla użytkowników Konta Mój Biznes jest zawarcie umowy o kredyt, pożyczkę lub kartę kredytową. Jednorazowo można otrzymać maksymalnie bonus w wysokości 300 zł. W tym celu klient musi podpisać umowę na kwotę kredytu lub pożyczki wyższą niż 20 tys. zł. Natomiast w przypadku karty kredytowej limit musi wynieść min. 20 tys. zł.

Kolejne 300 zł przeznaczone jest dla przedsiębiorców, którzy zawrą umowę o terminal płatniczy z Bankiem Millennium oraz zapewnią wpływy w wysokości min. 1000 zł w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2021 r.

Ostatni warunek aby wziąć udział w promocji i zagarnąć bonusy pieniężne dotyczy wyrażenia niezbędnych zgód marketingowych przez klienta oraz sposobu zawarcia umowy, tj.: w aplikacji mobilnej, w serwisie internetowym, złożenie wniosku online i podpisanie w placówce.

Dodatkowo klienci biznesowi Banku Millennium nie zapłacą za prowadzenie konta bankowego przez okres 24 miesięcy. "Noworoczna promocja z Kontem Mój Biznes" trwa do 1 marca 2021 r.

Nest Bank – 400 zł w promocji „Terminal płatniczy z Nest Bankiem”

Piątą lokatę zajmuje bezpłatne konto firmowe od Nest Banku. 400 zł mogą otrzymać klienci biznesowi, którzy posiadają rachunek BIZnest Konto. W ramach promocji "Terminal płatniczy z Nest Bankiem" przedsiębiorcy zostaną nagrodzeni za zawarcie umowy o terminal płatniczy. Wysokość bonusu uzależniona jest od okres trwania umowy, na jaką zdecyduje się klient podczas jej podpisywania:

 • 12 miesięcy – 100 zł,
 • 24 miesięcy – 200 zł,
 • 36 miesięcy – 300 zł,
 • 48 miesięcy – 400 zł.

Klienci biznesowi muszą spełnić jeden warunek aby otrzymać premię – zapewnić wpływy w ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy o terminal płatniczy. Prowadzenie BIZnest Konta jest darmowe przez nielimitowany okres czasu oraz bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Promocja "Terminal płatniczy z Nest Bankiem" obowiązuje do odwołania.

mBank – 350 zł za konto firmowe z kartą debetową

Na szóstej pozycji jest mBank, który po raz pierwszy od kilku miesięcy pojawił się w zestawieniu kont firmowych z bonusem pieniężnym. Klienci biznesowi, którzy założą rachunek bankowy mBiznes konto Standard z kartą debetową MasterCard Debit Business do rachunku, w ramach promocji „Załóż firmę i konto firmowe z gwarancją 0 zł” mogą otrzymać 350 zł premii. Warunkiem otrzymania bonusu pieniężnego jest wykonanie transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą w ciągu 30 dni od dnia zawarcia umowy o rachunek na kwotę minimum 1000 zł.

Dodatkowo również w ramach promocji „Załóż firmę i konto firmowe z gwarancją 0 zł" klienci biznesowi przez okres 24 miesięcy korzystają z darmowego rachunku firmowego.Oferta jest ważna do 31 marca 2021 r.

Envelo Bank – 200 zł zwrotu za przesyłki

Zestawienie kont firmowych z bonusami pieniężnymi zamyka EnveloKonto Firmowe w Envelo Banku. W promocji „EnveloBonus za e-zakupy” przedsiębiorcy mogą zarobić 2 zł zwrotu za każde zakupy powyżej 30 zł przy wybraniu opcji dostawy z Pocztą Polską. Maksymalnie klienci firmowi mogą otrzymać do 200 zł zwrotu w ciągu roku (do 20 zł miesięcznie).

EnveloKonto Firmowe jest w pełni darmowe bez konieczności spełniania dodatkowych warunków. Natomiast program „EnveloBonus za e-zakupy” trwa do odwołania.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bankowość dla firm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki