Popyt na sztuczną inteligencję

Przewodnikiem w muzeum sztuki japońskiej w Krakowie został robot. Poznajcie EuGeniusa. Ma przyjazną, antropomorficzną budowę, potrafi się przywitać i opowiedzieć ciekawą historię, umie wyrazić radość, zdziwienie, smutek i złość.

Zespół inżynierów z młodej, polskiej firmy General Robotics skonstruował robota-przewodnika. Ich EuGenius znalazł „zatrudnienie” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Zespół inżynierów z młodej, polskiej firmy General Robotics skonstruował robota-przewodnika. Ich EuGenius znalazł „zatrudnienie” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. (GENERAL.ROBOTICS)

Oto EuGenius, robot, który na stałe zagościł w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. I stał się jedną z większych atrakcji placówki, tym bardziej że wcielił się w rolę przewodnika po wystawie. Co istotne, EuGenius ma polskie korzenie.

Został stworzony przez inżynierów z firmy General Robotics, działającej we Wrocławskim Parku Technologicznym. Za projektem stoją Michał Ogórek i Łukasz Leśniak, którzy jeszcze jako studenci pracowali nad wysyłanym na międzynarodowe konkursy łazikiem marsjańskim, oraz Łukasz Konarski, wcześniej zaangażowany w budowę autonomicznego ciągnika rolniczego Agribot.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu".

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 19 ~MacGawer

Coraz trudniej na świecie znaleźć naturalną inteligencję, więc popyt na sztuczną rośnie.

! Odpowiedz
0 0 ~asds

Dzięki za poranną dawkę śmiechu. Nic dodać, nic ująć.

! Odpowiedz
0 2 ~cogito

a mądrość jest rzadsza niż diamenty

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.