REKLAMA
WEBINAR

Popyt na sztuczną inteligencję

2015-07-09 01:07
publikacja
2015-07-09 01:07

Przewodnikiem w muzeum sztuki japońskiej w Krakowie został robot. Poznajcie EuGeniusa. Ma przyjazną, antropomorficzną budowę, potrafi się przywitać i opowiedzieć ciekawą historię, umie wyrazić radość, zdziwienie, smutek i złość.

Popyt na sztuczną inteligencję
Popyt na sztuczną inteligencję
/ GENERAL.ROBOTICS

Zespół inżynierów z młodej, polskiej firmy General Robotics skonstruował robota-przewodnika. Ich EuGenius znalazł „zatrudnienie” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.
Zespół inżynierów z młodej, polskiej firmy General Robotics skonstruował robota-przewodnika. Ich EuGenius znalazł „zatrudnienie” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. (GENERAL.ROBOTICS)

Oto EuGenius, robot, który na stałe zagościł w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. I stał się jedną z większych atrakcji placówki, tym bardziej że wcielił się w rolę przewodnika po wystawie. Co istotne, EuGenius ma polskie korzenie.

Został stworzony przez inżynierów z firmy General Robotics, działającej we Wrocławskim Parku Technologicznym. Za projektem stoją Michał Ogórek i Łukasz Leśniak, którzy jeszcze jako studenci pracowali nad wysyłanym na międzynarodowe konkursy łazikiem marsjańskim, oraz Łukasz Konarski, wcześniej zaangażowany w budowę autonomicznego ciągnika rolniczego Agribot.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu".

Źródło:
Tematy
Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Najlepsze konta firmowe dla nowoczesnego biznesu

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~MacGawer
Coraz trudniej na świecie znaleźć naturalną inteligencję, więc popyt na sztuczną rośnie.
~asds
Dzięki za poranną dawkę śmiechu. Nic dodać, nic ująć.
~cogito
a mądrość jest rzadsza niż diamenty

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki