REKLAMA

"Ponadprzeciętny zysk w krótkim czasie". Oszuści podszywają się pod CD Projekt

2022-08-19 10:00
publikacja
2022-08-19 10:00
"Ponadprzeciętny zysk w krótkim czasie". Oszuści podszywają się pod CD Projekt
"Ponadprzeciętny zysk w krótkim czasie". Oszuści podszywają się pod CD Projekt
fot. Robson90 / / Shutterstock

NASK ostrzegła przed fałszywymi stronami inwestycyjnymi wykorzystującymi markę CD Projekt. Jak poinformowano, oszustwo adresowane jest do wszystkich zainteresowanych osiągnięciem ponadprzeciętnych zysków w krótkim czasie.

"Uwaga na kolejne oszustwo adresowane do wszystkich zainteresowanych osiągnięciem ponadprzeciętnych zysków w krótkim czasie. Zespół CSIRT NASK zaobserwował nowe warianty kampanii phishingowej korzystającej z logotypów polskiej firmy CD Projekt" - napisano w komunikacie CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej.

Jak dodano, osoby, które otrzymały zaproszenie do skorzystania z "niesamowitej okazji" poprzez fałszywą platformę, zachęcano do przelania pieniędzy na podane konto bankowe. "W zamian oszukujący zapewniali, że w krótkim czasie wpłacający otrzyma wielokrotność przelanej kwoty. W rzeczywistości oszustwo kończyło się utratą zainwestowanych pieniędzy" - poinformowano.

NASK ostrzega przed nową kampanią SMS. Oszuści podszywają się pod bank Santander

NASK ostrzegł w piątek przed nową kampanią SMS podszywającą się pod bank Santander. Jak podano, fałszywe wiadomości SMS naśladują komunikaty bankowości internetowej - poinformował zespół CSIRT NASK.

Jak poinformował zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, nowe fałszywe wiadomości SMS naśladują komunikaty bankowości internetowej. "Przestępcy kolejny raz starają się wyłudzić dane logowania klientów banku Santander, grożąc im rzekomym ograniczeniem dostępu do konta bankowego" - ostrzegł CSIRT NASK.

Dodano, że w rozsyłanych wiadomościach SMS oszuści informują o zablokowaniu konta z powodu odnotowania "podejrzanej aktywności", aby skłonić potencjalną ofiarę do kliknięcia w zawarty w treści link.

"W rzeczywistości odsyła on na stronę z fałszywym panelem logowania, którego szata graficzna przypomina stronę banku Santander. Jeśli klient banku wpisze w niej swoje dane uwierzytelniające, grozi mu całkowita utrata środków finansowych z konta" - podkreślono.

"Oszustwo wykryjemy, jeśli zachowamy spokój i czujność – łatwo zauważymy wtedy błędy ortograficzne i interpunkcyjne w fałszywej wiadomości, a przede wszystkim dziwną postać zawartego w niej linku" - dodano.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

W komunikacie podkreślono, że zespół CSIRT NASK śledzi tego typu kampanie i ostrzega przed nimi od dłuższego czasu. "Niestety, profesjonalny wygląd oszukujących portali, a przede wszystkim wizja uzyskania w krótkim czasie wyjątkowo wysokich zysków cały czas skłaniają nieświadomych użytkowników do inwestowania pieniędzy poprzez fałszywe strony internetowe tego typu" - wskazano.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk

mchom/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Najlepsze lokaty na 100 000 zł – wrzesień 2022 r.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
zawszeszef
Może to tacy sami oszuści jak eksperci co podają rekomendacje wyliczone co do grosza np tsgames 510zl a po roku kurs 99zl (nowa rekomendacja 115zl ktoś się przeliczył i dał 400 korekty)przykładów jest sporo:D
jer65
Od dłuższego czasu oszuści oferują na FB niby akcje Orlenu po 1000 zł obiecując 10-15 tyś zysku miesięcznie , ciekaw jestem ilu się na to nacięło bo nikt tego nie zwalcza a FB nie pozwala nawet informować o oszustwie .
prezestak
Chyba z forum bankiera ci oszuści to obiecywali 1000 zł za papier
mlot_na_lby
chyba jest jeszcze autoryzacja mobilna/sms przelewu?
mba_tomy
Autoryzacja jest, sami potwierdzili przelew... jak wiele innych ofiar podobnych oszustw...
homer691
dokładnie ja w FOMO kupuje akcje z zawałem serca bez czytania artykułu pod wpływem nagłówka na bankierze a tu taki scam :(
jas2
Oszukańczy tytuł na stronie głównej.

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki