REKLAMA

Ponad połowa Polaków składa zeznanie podatkowe w marcu

2017-04-11 09:10
publikacja
2017-04-11 09:10

Połowa Polaków mających obowiązek rozliczania się z fiskusem składa PIT w marcu. W lutym rozliczyło się 26% respondentów, a 20% zamierza zrobić to w kwietniu - wynika z raportu firmy doradczej KPMG.

/ fot. Marek Skorupski / FORUM

Blisko 50 procent podatników zleca wypełnienie PIT-u komuś innemu. Chodzi najczęściej o kogoś z rodziny, znajomego lub księgowego. 38 procent badanych rozlicza się samodzielnie.

Andrzej Marczak z KPMG-u powiedział, że z roku na rok coraz częściej rozliczamy się z fiskusem przez internet.

Dodał, że z każdym rokiem wzrasta liczba podatników, którzy korzystają z możliwości przekazania 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. "Prawie 80 procent podatników deklaruje, że to zrobi" - podkreślił Andrzej Marczak.

Z badania wynika poza tym, że dla większości Polaków rozliczających się samodzielnie lub z częściową pomocą innych, wypełnienie formularza PIT nie jest czasochłonnym zajęciem. Ponad 6 na 10 pytanych deklaruje, że czynność ta zajmuje do 30 minut.

84 procent rozlicza się w miejscu zameldowania, 9 procent tam, gdzie mieszka, ale nie jest zameldowana.

Badanie rozstało przeprowadzone na zlecenie KPMG przez Norstat w dniach 20-26 marca. Wzięło w nim udział 1003 respondentów.

Do 2 maja mamy czas na rozliczenie się z fiskusem za 2016 rok.

IAR K.P. /zr

Źródło:IAR
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~hej
Szybko mogą rozliczyć się tylko ci co szybko dostana dane.
Ministerstwo finansów guzdrało się z przygotowaniem PIT-WZ i PFR i za to minister mógłby wylecieć na zbity pysk zamiast bredzić. Ze zwrotami też sie nie spieszą. Należałoby wielu ubić złodziejskie ręce. Propagandzista bredzący cy sw tym artykule powinien
Szybko mogą rozliczyć się tylko ci co szybko dostana dane.
Ministerstwo finansów guzdrało się z przygotowaniem PIT-WZ i PFR i za to minister mógłby wylecieć na zbity pysk zamiast bredzić. Ze zwrotami też sie nie spieszą. Należałoby wielu ubić złodziejskie ręce. Propagandzista bredzący cy sw tym artykule powinien stuilic pysk
Prawdziwi wolacy

Powiązane: Rozliczenia podatkowe - PIT 2016

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki