Ponad dwie trzecie Niemców za wstrzymaniem przyjmowania uchodźców

69 proc. Niemców domaga się natychmiastowego wstrzymania przyjmowania uchodźców - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Ogromna większość ankietowanych chce przywrócenia kontroli na granicach i ograniczenia liczby imigrantów.

Ponad dwie trzecie Niemców za wstrzymaniem przyjmowania uchodźców
Ponad dwie trzecie Niemców za wstrzymaniem przyjmowania uchodźców (fot. Fabrizio Bensch / Reuters)

O wynikach sondażu poinformował w piątek dziennik "Die Welt" w swoim wydaniu internetowym.

Postulat natychmiastowego wstrzymania przyjmowania uchodźców jest znacznie popularniejszy we wschodnich Niemczech (79 proc.) niż na zachodzie kraju - 67 proc. Zamknięcia granicy domaga się aż 86 proc. mieszkańców Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Brandenburgii i Saksonii-Anhaltu - landów znajdujących się na terenie byłej NRD.

81 proc. uczestników sondażu opowiada się za przywróceniem kontroli na niemieckich granicach. Na wschodzie Niemiec jest za tym 90 proc. ankietowanych, na zachodzie kraju - 80 proc.

Dziewięciu na dziesięciu Niemców opowiada się za ograniczeniem liczby imigrantów. W Brandenburgii, Meklemburgii-Pomorzu Przednim i Saksonii-Anhalt odsetek zwolenników wprowadzenia limitów wynosi 99 proc.

Większość Niemców - prawie 53 proc. - jest zdania, że bieda i głód nie są wystarczającymi powodami do otrzymania azylu. Przeciwnego zdania jest 47 proc.

71 proc. badanych wyraża wątpliwości, czy Niemcy stać na przyjmowanie imigrantów. Ankietowani byli mocno podzieleni w odpowiedziach na pytanie, czy wobec kryzysu demograficznego w Niemczech przyjmowanie imigrantów ma sens. 41 proc. dostrzega pozytywne strony imigracji, 59 proc. odrzuca ten sposób rozwiązywania problemów demograficznych.

W zeszłym roku do Niemiec z zamiarem ubiegania się o azyl przyjechało blisko 900 tys. imigrantów. W tym roku do końca września władze zarejestrowały 213 tys. uchodźców.

Instytut Initiative Markt-und Sozialforschung e.V. zlecił przeprowadzenie sondażu instytutowi badania opinii publicznej GfK. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 23-30 września 2016 roku na próbie 1012 osób powyżej 14. roku życia. (PAP)

lep/ jhp/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Radzio_dobra_rada

Merkel ma swój sondaż i wpisuje sobie co uważa za stosowne. Monarchia królowej ma się wybornie w Niemczech. Zasysać ciapatych, jeszcze 3 mln się zmieści. Będzie ciekawiej, więcej "erotyzmu" w wykonaniu przyjezdnych. Szkoda marnować czas. "Szybkie randki" będą na wyciągnięcie dłoni. Brać ile się da, to tacy przystojni i szlachetni Panowie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 0 ~wert

Niemcy jak zwykle gotowi na faszyzm lub inny totalitaryzm- np Merkelizm

! Odpowiedz
3 0 ~StanRS

Nazizm i antysemityzm jest jednak u szkopów silny.

! Odpowiedz
0 7 ~niepelnosprawny_org

nareszcie prawda sie przebiła przez media, tak było cały czas, aż musieli zrzucić Merkel i sie okazało, jak i Trump wygrał...

! Odpowiedz
1 23 ~aaaaaa

Niemożliwe, co za bzdury są w tym artykule! Przecież oglądałem wiadomości w tvnie i sytuacja jest całkiem odwrotna! Niemcy na dworcach witają uchodźców!

! Odpowiedz
4 7 ~ZX72

OMG kaczyzm się rozprzestrzenia jak pożar na stepie. Niedługo Kaczor będzie rządził w Waszyngtonie, Londynie i Berlinie. Wygląda na to, że wracają stare dobre lata osiemdziesiąte.

! Odpowiedz
3 14 ~henryk

To powinny skomentować panie z nowoczesnej i babcia Angela.

! Odpowiedz
0 8 ~silvio_gesell

ECB powinno skupować obligacje krajów z których pochodzą uchodźcy.

! Odpowiedz
16 3 ~trampolina

Taki sondaż na 1000 ludzików i to jeszcze od tak zabawnego wieku jak 14 lat, to sobie można w buty wsadzić.
Niech zrobią na 10x większej próbie, dla dorosłych 18+, którzy mają trochę stabilniejsze poglądy społeczno-polityczno-gospodarcze i przede wszystkim prawo wyborcze, to się okaże jakie te nastroje rzeczywiście panują w tym kraju.
Moim zdaniem ta niechęć jest troszkę przeszacowana.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 18 ~janek

Uprasza się Agnieszke Holland o skomentowanie tego, bo na razie nie wiadomo co myśleć o tym.
W szczególności jakie jest te 70% populacji?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil