REKLAMA

Ponad 50 proc. wpływów z abonamentu trafi do TVP

2020-09-28 12:55
publikacja
2020-09-28 12:55
Ponad 50 proc. wpływów z abonamentu trafi do TVP
Ponad 50 proc. wpływów z abonamentu trafi do TVP
fot. OleksSH / / Shutterstock

Blisko 51 proc. wpływów z abonamentu RTV trafi w 2021 roku do Telewizji Polskiej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o podziale pieniędzy z opłat użytkowników.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) przyjęła uchwałę dotyczącą podziału wpływów z tytułu opłat za abonament RTV. W przyszłym roku do kasy KRRiT trafi około 650 mln zł, jak wynika z prognoz, z czego ponad 50 proc., czyli około 330 mln zł, przypadnie Telewizji Polskiej. Pozostałe jednostki publiczne otrzymają odpowiednio:

  • Polskie Radio – 24,61 proc. wpływów,
  • spółki radiofonii regionalnej – 24,60 proc. wpływów.

Polskie Radio oraz spółki radiofonii regionalnej otrzymają w 2021 roku podobną kwotę po blisko 160 tys. zł z wpływów abonamentu. Od przyszłego roku stawka abonamentu RTV idzie w górę. Więcej zapłacą zarówno użytkownicy radia, jak i telewizorów.

W przypadku przekroczenia prognozowanej kwoty wpływów Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji dokona jej podziału po analizie kosztów poniesionych na zadania misyjne, podkreśla KRRiT w komunikacie prasowym zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej.

DF

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
czy_wy_nas_macie_za_idiotow
no ktoś musi jeździć tym szmbowozem, za darmo godności nikt nie sprzeda by tam pracować
pn300
O 330 za dużo. Kasa wyrzucona w błoto na żałosną pisowskaą propaganę i na takie "misyje" proogramy jak rolnik szuka żony. Ten program to nawet nie dno, to jak gwałt na poczuciu smaku i estetyki.
itso_alternator
wpisuje się w tematykę uwłaczania godności człowieka polaka.

Powiązane: Abonament RTV

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki