Ponad 13 tysięcy ofiar koronawirusa we Włoszech

Do 13 155 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem - poinformowano w środę. W ciągu ostatniej doby zanotowano 727 zgonów. Łączna liczba osób zakażonych w tym kraju wynosi obecnie ponad 80 tysięcy. Od wtorku wzrosła o około 2,9 tys. osób.

(fot. Juan Medina / Reuters)

Wyleczonych zostało już 16,8 tys. chorych, tj. o 1118 więcej niż poprzedniego dnia.

Od początku kryzysu potwierdzono w kraju 110 tys. przypadków koronawirusa.

W Lombardii zanotowano od wtorku 394 zgony. Jest wyraźny spadek przyjęć na oddziały intensywnej terapii; trafiły tam w ciągu ostatniej doby 44 osoby. W regionie tym jest 1565 nowych przypadków koronawirusa.

Na konferencji prasowej w Rzymie szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli poinformował, że od początku kryzysu 103 chorych zostało przewiezionych z przepełnionych oddziałów intensywnej terapii w Lombardii do innych szpitali we Włoszech i za granicą. 30 z nich trafiło do Niemiec.

Borrelli pytany o to, czy można będzie wyjechać w Wielkanoc i drugi dzień świąt, odparł: "Absolutnie nie".

"Musimy jeszcze trochę zostać w domu i przestrzegać zasad dystansu społecznego, który przynosi pozytywne rezultaty" - oświadczył.

Według zapowiedzi przedstawicieli rządu obecne ograniczenia w poruszaniu się i inne restrykcje będą przedłużone do 13 kwietnia. Nie wyklucza się, że przepisy będą obowiązywać do maja.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ akl/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 samsza

Dla odpornych na wiedzę "amatorów" łopatologiczne wyjaśnienie istoty problemu kodowania zgonu COVID wyjaśniające różnicę danych inne państwa, a Polska.

https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/zgony-z-powodu-covid-19-jakie-kody-obowiazuja,1011016.html

! Odpowiedz
7 9 bha

Dziwne nie ma żadnych komentarzy - szczególnie udawaczy że jest Niby nadal OK ,że nie wielkiego ryzyka zachorowania dla ludzi ,zatrudnionych,że Epidemię covid 19 najlepiej byłoby przechorować społecznie i uodpornić ludzi ,nie co panikować !!! Może w końcu w większości przejrzeli na oczy i zdjęli klapki z oczu ,ze ta Pandemia ,Epidemia covid 19 jest naprawdę niebezpieczna dla wszystkich bez wyjątków i nie wiadomo nigdy w 100% jak każdy organizm po infekcji zareaguje na nią, czy szybko zwalczy tego niebezpiecznego wirusa bez ubocznych skutków dla swojego zdrowia !.PS.Oby jak najwiecej w końcu zmądrzało dla dobra wszystkich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil