REKLAMA

Ponad 115 mld zł dla przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej

2020-07-13 18:33
publikacja
2020-07-13 18:33
Ponad 115 mld zł dla przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej
Ponad 115 mld zł dla przedsiębiorców z tarczy antykryzysowej
fot. Kinek00 / / Shutterstock

Ponad 115 mld zł wynosi łączna wartość wsparcia przyznanego przedsiębiorcom w ramach tarczy antykryzysowej - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Rozwoju.

Jak wskazał resort rozwoju w komunikacie, wsparcie tarczy antykryzysowej według stanu na 13 lipca to m.in. 20,91 mld zł w ramach zwolnienia z obowiązku opłacenia należności z tytułu składek do ZUS za okres marzec - maj 2020 r., odroczenia/rozłożenia na raty składek do ZUS, świadczenia postojowego.

Z kolei 20,15 mld zł trafiło do przedsiębiorców jako dofinansowanie na ochronę miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, dofinansowania wynagrodzeń pracowników dla MŚP z Europejskiego Funduszu Społecznego, mikropożyczki dla przedsiębiorców - podało MR.

Dodano, że subwencje z Tarczy Finansowej PFR to 58,02 mld zł, zabezpieczenie kredytów BGK - 15,96 mld zł, a 20,6 mln zł wyniosło wsparcie z ARP.

Jak przypomniało MR, tarcza koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw. "Przyjęliśmy w niej rozwiązania, które w naszej ocenie są najbardziej potrzebne dla utrzymania potencjału polskiej gospodarki na tym etapie walki z gospodarczymi konsekwencjami pandemii" - napisano.

Resort zaznaczył, że dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy nawet do 75 proc., co jest " bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji". (PAP)

autor: Magdalena Jarco

maja/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
kiniaa
W tarczy finansowej jako pomoc dla przedsiębiorcy finalnie doceniam prostotę, która była ważna ze względu na kryzys i ogólnie nerwową atmosferę. W takim okresie każde utrudnienie było mocno utrudniające, a tu prosty regulamin na stronie PFR i jeszcze prostszy wniosek online wprost ze strony banku.
specjalnie_zarejestrowany2
Z tego 90% do spółek szumowinowskiego i innych złodziei z pis.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki