Już ponad 100 tys. zakażonych w Hiszpanii

O 864 wzrosła w ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa - poinformowało w środę ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym liczba zgonów na Covid-19 wzrosła do 9053. W Hiszpanii zakażonych zostało ponad 100 tysięcy osób.

(fot. CHRISTIAN HARTMANN / Reuters)

Resort odnotował, że środa jest piątym z kolei dniem, kiedy liczba zgonów wskutek infekcji koronawirusem przekroczyła 800, przy czym tego dnia zmarła rekordowa liczba osób, od czasu pojawienia się na przełomie stycznia i lutego pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem w Hiszpanii.

W sumie od początku epidemii Covid-19 zainfekowanych zostało 102 136 osób. W ciągu ostatnich 24 godzin stwierdzono 7719 nowych zakażeń.

Najwięcej zgonów oraz zachorowań wskutek zakażenia koronawirusem zanotowano we wspólnocie autonomicznej Madrytu, odpowiednio 3865 i 29,8 tys. Drugim regionem o największej liczbie zgonów oraz infekcji jest Katalonia, gdzie dotychczas zmarło 1849 osób, a zakażonych zostało prawie 20 tys.

Z komunikatu ministerstwa zdrowia wynika, że dotychczas z powodu zachorowania na Covid-19 konieczne było leczenie szpitalne w przypadku ponad 51 tys. pacjentów. Blisko 5900 z nich trafiło na oddziały intensywnej terapii.

Do środy rano służby medyczne Hiszpanii potwierdziły przypadki wyleczenia Covid-19 u ponad 22,6 tys. pacjentów.

Minister zdrowia Salvador Illa, który wciąż nie potrafi precyzyjnie określić, kiedy miałby nastąpić szczyt epidemii w Hiszpanii, oświadczył w środę, że po osiągnięciu maksymalnej liczby zakażeń konieczne będzie utrzymanie tendencji spadkowej. "Dojście do szczytu epidemii nie oznacza, że wygraliśmy z wirusem. Musimy go całkowicie pokonać" - podkreślił minister.

Marcin Zatyka

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 8 bha

Dziwne nie ma żadnych komentarzy - szczególnie udawaczy że jest Niby nadal OK ,że nie wielkiego ryzyka zachorowania dla ludzi zatrudnionych,że trzeba by to najlepiej przechorować społecznie i uodpornić ludzi .Może w końcu w większości przejrzeli na oczy i zdjęli klapki z oczu .Że ta Pandemia ,Epidemia covid 19 jest naprawdę niebezpieczna dla wszystkich bez wyjątków i nie wiadomo nigdy w 100% jak każdy organizm po infekcji zareaguje i czy szybko zwalczy tego niebezpiecznego wirusa !.PS.Oby jak najwiecej w końcu zmądrzało dla dobra wszystkich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 zenonn odpowiada (usunięty)

https://24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/nie-lekajcie-sie-wody-swieconej-nieodpowiedzialne-slowo-pasterskie-arcybiskupa-dziegi/

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,7% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil