REKLAMA

Polskie wódki wśród rekordzistów świata

2011-07-12 07:06
publikacja
2011-07-12 07:06

12.07. Warszawa (PAP/media) - Pięć rodzimych marek znalazło się w pierwszej trzydziestce wódek, których sprzedaż rośnie najszybciej na świecie - wynika z rankingu Millionaires Club 2011, przeprowadzonego przez firmę badawczą Euromonitor International.

Jak informuje "Rzeczpospolita", najlepiej z naszych wódek wypadła w tym zestawieniu Luksusowa (piąte miejsce w rankingu). Produkuje ją należąca do francuskiego koncernu Pernod Ricard Wyborowa SA. W 2010 r. sprzedaż Luksusowej urosła o 31 proc.

Pierwsze miejsce z dynamiką na poziomie 400 proc. zajął Stock Prestige. Wódkę tę, obecną także w Polsce, produkuje grupa Stock Spirits.

Czysta de Luxe jest u nas liderem oraz - jak wynika z tegorocznej edycji rankingu Millionaires Club - siódmą najlepiej sprzedającą się wódką świata (liderem jest Smirnoff produkowany przez Diageo).

Produkowany przez polsko-francuską grupę producenta alkoholu Belvedere Krupnik został uznany za 25. najlepiej sprzedającą się wódkę na świecie, a produkowany również przez Belvedere Sobieski jest 29. wśród wódek, których sprzedaż rośnie najszybciej i jest także ósmy wśród marek o zasięgu globalnym.

Więcej w "Rzeczpospolitej". (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (7)

dodaj komentarz
~DanielDanielewicz
Pernod Ricard z Wyborowa SA to Rycerz Maltanski.Moze nie wszyscy wiedza, ale SMOM(Sovereign Military Order of Malta-Suwerenny Militarny Zakon Maltanski-"Knigts of Malta",krotko SMOM), jest jednym z najstarszych i najbardziej elitarnych Watykanskich Zakonow Militarnych w sieci Rzymsko Katolickich organizacji.Jezuici calkowicie Pernod Ricard z Wyborowa SA to Rycerz Maltanski.Moze nie wszyscy wiedza, ale SMOM(Sovereign Military Order of Malta-Suwerenny Militarny Zakon Maltanski-"Knigts of Malta",krotko SMOM), jest jednym z najstarszych i najbardziej elitarnych Watykanskich Zakonow Militarnych w sieci Rzymsko Katolickich organizacji.Jezuici calkowicie kontroluja zarowno Watykan jak i Rycerzy Maltanskich(SMOM).Generalnie rzecz biorac tacy ludzie glownie zajmuja sie operacjami biznesowymi(bankowoscia centralna,bankowoscia korporacyjna,inwestycyjnymi funduszami kapitalowymi,wielonarodowymi korporacjami, itp), ale rowniez znaczaco zajmuja sie roznymi socjalnymi(sledzeniem, informacja, zywnoscia, opieka zdrowotna) i militarnymi programami kontroli.Z jednej strony SMOM inwestuje i "chroni" swoje aktywa, a z drugiej niszczy i kradnie co jeszcze nie jest ich.Operacyjna i monetarna kontrola jest ogniskowa ich dzialania.Bruce Willis-Rycerz Maltanski tez ma udzialy w "wodkach polskich"-wodkach watykanskich.
jozue
zajmij się ojcem Rydzykiem, którego fundacja LuX Veritas korzystając z przywilejów i ulg jakich nie mają inne firmy prowadzi normalną działaność biznesową, często jakąś szemraną i na pograniczu prawa. Czy to też jest produkt exportowy Tuska?
zapend odpowiada jozue

to "produkt exportowy" katolandu, w budowie którego zasługi donka są nieocenione

donek przed katabasami nie klęczy ... leży krzyżem
~endi odpowiada zapend
O czym mieliśmy okazję się przekonać niedawno .... Wóda i bezrobotni - cały Donek
maciek51 odpowiada ~endi
Dnia 2011-07-12 o godz. 13:39 ~endi napisał(a):
> O czym mieliśmy okazję się przekonać niedawno ....
> Wóda i bezrobotni - cały Donek

A może tak jaśniej ?
~endi
W rozpijaniu społeczeństw jesteśmy najlepsi - produkt eksportowy Donka ... żałosne
~poPO
To już nie polskie wódki, wyprzedaż majatku polskiego jest już całkowita !!! Został nam tylko Tusk - słońce Peru - kró blagieru .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki