Polskie wódki wśród rekordzistów świata

12.07. Warszawa (PAP/media) - Pięć rodzimych marek znalazło się w pierwszej trzydziestce wódek, których sprzedaż rośnie najszybciej na świecie - wynika z rankingu Millionaires Club 2011, przeprowadzonego przez firmę badawczą Euromonitor International.

Jak informuje "Rzeczpospolita", najlepiej z naszych wódek wypadła w tym zestawieniu Luksusowa (piąte miejsce w rankingu). Produkuje ją należąca do francuskiego koncernu Pernod Ricard Wyborowa SA. W 2010 r. sprzedaż Luksusowej urosła o 31 proc.

Pierwsze miejsce z dynamiką na poziomie 400 proc. zajął Stock Prestige. Wódkę tę, obecną także w Polsce, produkuje grupa Stock Spirits.

Czysta de Luxe jest u nas liderem oraz - jak wynika z tegorocznej edycji rankingu Millionaires Club - siódmą najlepiej sprzedającą się wódką świata (liderem jest Smirnoff produkowany przez Diageo).

Produkowany przez polsko-francuską grupę producenta alkoholu Belvedere Krupnik został uznany za 25. najlepiej sprzedającą się wódkę na świecie, a produkowany również przez Belvedere Sobieski jest 29. wśród wódek, których sprzedaż rośnie najszybciej i jest także ósmy wśród marek o zasięgu globalnym.

Więcej w "Rzeczpospolitej". (PAP)

sto/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~DanielDanielewicz

Pernod Ricard z Wyborowa SA to Rycerz Maltanski.Moze nie wszyscy wiedza, ale SMOM(Sovereign Military Order of Malta-Suwerenny Militarny Zakon Maltanski-"Knigts of Malta",krotko SMOM), jest jednym z najstarszych i najbardziej elitarnych Watykanskich Zakonow Militarnych w sieci Rzymsko Katolickich organizacji.Jezuici calkowicie kontroluja zarowno Watykan jak i Rycerzy Maltanskich(SMOM).Generalnie rzecz biorac tacy ludzie glownie zajmuja sie operacjami biznesowymi(bankowoscia centralna,bankowoscia korporacyjna,inwestycyjnymi funduszami kapitalowymi,wielonarodowymi korporacjami, itp), ale rowniez znaczaco zajmuja sie roznymi socjalnymi(sledzeniem, informacja, zywnoscia, opieka zdrowotna) i militarnymi programami kontroli.Z jednej strony SMOM inwestuje i "chroni" swoje aktywa, a z drugiej niszczy i kradnie co jeszcze nie jest ich.Operacyjna i monetarna kontrola jest ogniskowa ich dzialania.Bruce Willis-Rycerz Maltanski tez ma udzialy w "wodkach polskich"-wodkach watykanskich.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 jozue

zajmij się ojcem Rydzykiem, którego fundacja LuX Veritas korzystając z przywilejów i ulg jakich nie mają inne firmy prowadzi normalną działaność biznesową, często jakąś szemraną i na pograniczu prawa. Czy to też jest produkt exportowy Tuska?

! Odpowiedz
0 0 zapend odpowiada jozue


to "produkt exportowy" katolandu, w budowie którego zasługi donka są nieocenione

donek przed katabasami nie klęczy ... leży krzyżem

! Odpowiedz
0 0 ~endi odpowiada zapend

O czym mieliśmy okazję się przekonać niedawno .... Wóda i bezrobotni - cały Donek

! Odpowiedz
0 0 maciek51 odpowiada ~endi

Dnia 2011-07-12 o godz. 13:39 ~endi napisał(a):
> O czym mieliśmy okazję się przekonać niedawno ....
> Wóda i bezrobotni - cały Donek

A może tak jaśniej ?

! Odpowiedz
0 0 ~endi

W rozpijaniu społeczeństw jesteśmy najlepsi - produkt eksportowy Donka ... żałosne

! Odpowiedz
0 0 ~poPO

To już nie polskie wódki, wyprzedaż majatku polskiego jest już całkowita !!! Został nam tylko Tusk - słońce Peru - kró blagieru .

!
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA -5,00% 0,57
2020-03-10 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil