REKLAMA

Polskie stypendia dla Ukraińców

2014-08-28 09:13
publikacja
2014-08-28 09:13
Polskie stypendia dla Ukraińców
Polskie stypendia dla Ukraińców
fot. iStock/Thinkstock / / Thinkstock

Stu Ukraińców będzie mogło w zbliżającym się roku akademickim zacząć studia na polskich uczelniach. 450 rozpocznie stypendium u nas za rok.

ingimage
 

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Lena Kolarska - Bobińska powiedziała w radiowej Jedynce, że Polska opracowała program " Polski Erasmus dla Ukrainy". Młodzi Ukraińcy będą mogli studiować administrację, zarządzanie, europeistykę i kierunki techniczne - mówiła Kolarska - Bobińska. Jak dodała, chodzi o to, by wrócili po stypendium na Ukrainę i budowali tam podstawy demokracji, dzięki zdobytych w Polsce wiedzy i wartościom.

Lena Kolarska - Bobińska powiedziała, że pierwsze sto stypendiów zostanie przyznanych studentom z Donbasu, gdzie trwają walki. Niekóre tamtejsze uniwersytety zamknięto, zajęcia są prowadzone w prowizorycznych warunkach.

Stypendyści, objęci programem, mają dostać 900 złotych na miesięczne utrzymanie. W Polsce studiuje już 15 tysięcy Ukraińców, większość z nich płaci za studia.


PR1/IAR/dw/jj

Źródło:IAR
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Lora
Dlaczego Polacy mają finansować ukraińską chołotę i jeszcze im stypendia wypłacać?!!
~Odesita
Czas aby Polska przestala udawac supermocarstwo. Najpierw niech zadba o Polakow w tej ich niby-ojczyznie, a potem wspiera cudzozimecow. Zenujace jest ze dla wlasnych obywateli nie ma pieniedzy, a dla "biednej" Ukrainy jest. Moze gdybym nie pracowal w Ukrainie przez 6 lat, nie widzial tych Lexusow, zycia podan stan, korupcji,Czas aby Polska przestala udawac supermocarstwo. Najpierw niech zadba o Polakow w tej ich niby-ojczyznie, a potem wspiera cudzozimecow. Zenujace jest ze dla wlasnych obywateli nie ma pieniedzy, a dla "biednej" Ukrainy jest. Moze gdybym nie pracowal w Ukrainie przez 6 lat, nie widzial tych Lexusow, zycia podan stan, korupcji, oszustw i marnotrastwa Unijnych (polskich) pieniedzy, kupilbym te propagande wyswietlana na pasku TVN i gloszona przez naszych niby-politykow. Szkoda ze Polacy sa tak naiwni, szkoda.
~Żal_pl
Dla Ukraińców kasa się znalazła. A dla Polaków na wschodzie już nie.

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki