Polskie opiekunki rezygnują z pracy w Niemczech

Z powodu epidemii koronawirusa Polki rezygnują z opieki nad niemieckimi seniorami; takim usługom grozi „upadek” – podaje publiczny serwis informacyjny Tagesschau.

(fot. Alonafoto / Shutterstock)

Z dotychczasowej pracy zrezygnowała pani Ewa, która pełniła opiekę domową nad seniorem w Kolonii. „Boję się kontaktu z innymi ludźmi podczas podróży” - zacytował ją Tageschau. „Moja rodzina boi się o mnie i absolutnie nie chce, żebym jechała” - tłumaczyła swoją decyzję.

Inna bohaterka artykułu postanowiła wkrótce opuścić miasto Dueren na zachodzie Niemiec, gdzie opiekowała się starszą kobietą. „Wrócę, gdy sytuacja się poprawi. Ale jeśli będzie tak, jak teraz, to wolę zostać w domu w Polsce” - powiedziała dziennikarzom.

Tagesschau dodaje, że rodzinie seniorki udało się poprzez agencję znaleźć nową opiekunkę z Polski, która wkrótce ma przyjechać.

Serwis podaje, że w RFN może pracować do 300 tys. opiekunek z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. „Wiele niemieckich rodzin jest uzależnionych od zagranicznej opieki domowej” - komentuje. Tego rodzaju usługom grozi „upadek”.

Według podanych w środę rachunków Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) w Niemczech zidentyfikowano dotąd 31554 przypadki zachorowań i 149 zgonów. Używający innej metodologii liczenia Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje liczbę 33593 zakażeń i 164 zmarłych.

Z Lipska Łukasz Grajewski

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 16 piotrpoznan

Zaraz będzie dużo bezrobotnych i problem zniknie. Już mają około miliona bezrobotnych emigrantów też mogą pracować w opiece.

! Odpowiedz
33 41 leoto

A co na to Kim von Tusk? Może w ramach unijnej solidarności i niemieckiego uwielbienia weźmie paru SS i się nimi zaopiekuje? Skoro rodzina była w Wermacht' cie to by wypadało panie von Tusk

! Odpowiedz
7 28 1a2b

To samo się tyczy żony Budynia bo ich rodziny wróciły z robót w III Rzeszy z walizkami złota za które później Budyń chciał sobie kupić Gdańsk.

! Odpowiedz
16 2 jacek-19

Po pierwsze nieuku pisze sie to tak: Wehrmacht . A po drugie on nie musi nic organizowac.
I na twoim miejscu niedouczony pisowski myslicielu siedzialbym cicho.

! Odpowiedz
12 29 wnr

Angela znalazła już rozwiązanie- jak to było? 70% się zarazi? 10% umrze - nadchodzi sprawiedliwość dziejowa, drodzy SS-mani

! Odpowiedz
11 37 pomorzaninm

po tym co niemcy zrobili w ciagu dwóch wojen ... taka epidemia i 10% zgonow to pikuś.
Oni muszą dostać takie baty jak my ... kraju rozjechany walcem z obu stron ... elity wybite do nauczyciela z podstawówki ( co widac w sejmie ) ...w Berlinie ma rosnac trwa po kolana przez 200 lat a oni do nas maja jezdzic do pracy do zbierania truskawek przez 300lat

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 102 1a2b

Najwyższy czas żeby Polki przestały podcierać dupy SS-manom. A ci ich "uchodźcy" się nawet do takiej roboty nie nadają? A własnymi rączkami to nie łaska?

! Odpowiedz
11 7 jes

Jak im PiS da takie zarobki jak w Niemczech to żadna nie pojedzie. Ale cudów nie ma, tylko w TVP tak jest.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.