Polskie Radio 24 rozpoczyna nadawanie

Rusza stacja Polskie Radio 24. Będzie to jedyna publiczna informacyjna antena radiowa w kraju. Polskiego Radia 24 można słuchać zarówno w paśmie UKF, jak i cyfrowo. Do tej pory PR24 nadawało w internecie i w technologii cyfrowej DAB+.

Polskie Radio 24 rozpoczyna nadawanie
Polskie Radio 24 rozpoczyna nadawanie (theta)

- Dziś otwiera się nowy etap w historii Polskiego Radia - mówiła na konferencji prasowej prezes publicznego radia Barbara Stanisławczyk. Podkreśliła, że nowa stacja będzie blisko ludzi, dla ludzi i dla społeczeństwa. - Polskie Radio 24 będzie informować o wszystkim, co dzieje się w Polsce i na świecie, będzie towarzyszyć ludziom, sprawom - mówiła prezes. Zaznaczyła, że nowa stacja to nie tylko informacja, ale także publicystyka i debata publiczna. - To radio specyficzne, mówione, ale bardzo dynamiczne - opowiadają jego twórcy.

Na antenie Polskiego Radia 24 będzie można usłyszeć między innymi "Stronniczy przegląd prasy" prezentowany przez dziennikarzy pięciu najważniejszych dzienników, rozmowy poranka 24 pod hasłem "24 pytania" i felietony. Ramówkę wzbogacą między innymi programy zatytułowane "Rozpruwacz kulturalny", "Konsument i rynek", "Życie nie tylko sportowe", "Wszystko jest historią".

Polskie Radio 24 tworzy zespół ponad 60 dziennikarzy. Stacja rozpoczyna współpracę między innymi z Ryszardem Bugajem, Zdzisławem Krasnodębskim, Wiktorem Świetlikiem, Krzysztofem Masłoniem, Tomaszem Sakiewiczem i Pawłem Wrońskim.

Dyrektor Polskiego Radia 24 Michał Chodurski powiedział na konferencji prasowej, że dynamizm programowi będą nadawać serwisy informacyjne prezentowane rano co 15 minut, później co pół godziny. Do studia będą zapraszani komentatorzy "od lewa do prawa", co - zdaniem dyrektora - zapewni Polskiemu Radiu 24 obiektywizm i rzetelność. "Zaryzykuję i powiem, że będzie to radio, jakiego w Polsce jeszcze nie ma", mówił dyrektor.

Polskiego Radia 24 można słuchać zarówno w paśmie UKF, jak i cyfrowo. Na przykład w Warszawie na częstotliwości 92 MHz, w Krakowie - 97,2,w Gdańsku 93,4, we Wrocławiu 107,5. Stacja będzie nadawana na częstotliwościach dotychczasowej Czwórki. Przy czym Czwórka zostaje w medium najbliższym młodym słuchaczom, czyli w internecie.

IAR/S.Białek/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil