REKLAMA

Polski producent gier otwiera dwa nowe studia. Jedno w Wielkiej Brytanii

2018-05-17 09:04
publikacja
2018-05-17 09:04

Firma People Can Fly otwiera dwa nowe studia i ogłasza pracę nad kolejnym tytułem z wyższej półki, który wydawać ma gigant japońskiej rozrywki wideo – Square Enix. Ekspansja objęła dwie lokalizacje – Rzeszów i brytyjskie Newcastle. Studia mają działać niezależnie od siedziby głównej w Warszawie – poinformował deweloper w oficjalnym komunikacie.

People Can Fly leci coraz dalej

Oddział w Newcastle został otwarty jeszcze w ubiegłym roku i zatrudnia obecnie byłych pracowników francuskiego giganta branży – Ubisoftu oraz, jak to określa firma w komunikacie, weteranów wśród brytyjskich producentów gier. Lokalizacja jest już dość znana w branży elektronicznej rozrywki – swoje studia ma tam Ubisoft Revolutions i Sumo. Miasto zapewnia także źródło programistów, którzy zdobywają wiedzę z produkcji gier na miejscowych uczelniach wyższych. People Can Fly chce, żeby brytyjski zespół urósł do 30 osób w ciągu najbliższych 18 miesięcy.

fot. / / People Can Fly

Z kolei świeżo otworzony oddział w Rzeszowie już tyle zatrudnia – zespół składa się z byłych pracowników City Interactive, któryzy pracowali przy marce "Sniper: Ghost Warrior". W tej grupie znaleźli się także programiści zwolnieni na początku roku przez CI Games – pisze serwis gamesindustry.biz.

– Od kiedy People Can Fly na nowo stało się niezależnym studiem, naszym celem jest zbudowanie zespołu utalentowanych i doświadczonych deweloperów, którzy potrafią stworzyć najlepsze gry AAA. Naszą intencją jest danie obu nowym zespołom szansy na pracę nad elementami lub całymi partiami gier niezależnie od warszawskiej drużyny – mówi Sebastian Wojciechowski, prezes People Can Fly.

Pierwotna nazwa wróciła trzy lata temu po tym, jak firma stała się niezależna od Epic Games, które wykupiło w sierpniu 2012 roku całości udziałów w spółce. Od 2013 r. do 2015 r. producent gier działał ponad nazwą Epic Games Poland. Polscy deweloperzy zyskali rozgłos produkcją "Painkiller". Brali też udział przy portowaniu gry "Gears of War" na platformę PC oraz tworzeniu jednej z części tego tytułu. Kilka lat później wyprodukowała także grę "Bulletstorm".

People Can Fly wraz z Epic Games pracowało przy produkcji gry "Fortnite", która obecnie bije rekordy popularności i rozpromowała wśród graczy nowy gatunek gier survivalowych.

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki