Polski drób pojedzie do Tajwanu

Polskie kurczaki, indyki i gęsi wkrótce pojadą do Tajwanu; podczas niedawnych targów w Tajpej omówiono wyniki kontroli polskich zakładów drobiarskich i warunki przyznawania zezwoleń eksportowych - poinformowała Krajowa Rada Drobiarstwa.

Polski drób pojedzie do Tajwanu
Polski drób pojedzie do Tajwanu (FORUM)

W dniach 19-23 czerwca w Tajpej w Tajwanie odbyły się jedne z największych, poza Chinami, wschodnioazjatyckich targów spożywczych - FOOD TAIPEI 2016. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad półtora tysiąca wystawców, w tym Krajowa Rada Drobiarstwa (KRD).

Dla rozwoju branży drobiarskiej ważne jest umacnianie swojej pozycji na nowych rynkach zbytu poprzez działania promocyjne, realizowane m.in. podczas tak kluczowych wydarzeń, jak targi spożywcze FOOD TAIPEI. Przyczynia się to do zwiększenia świadomości przedsiębiorców z innych regionów o jakości i bezpieczeństwie polskiego mięsa drobiowego oraz jego przetworów, a także do nawiązania nowych relacji handlowych" - wskazał dyrektor KRD Łukasz Dominiak. Zaznaczył, że często bezpośrednie spotkania w istotny sposób przyspieszają procesy związane z dopuszczeniem do sprzedaży naszych produktów na rynki pozaunijne i taka sytuacja miała miejsce w przypadku Tajwanu.

Przypomniał, że już w ubiegłym roku rozpoczął się finalny etap rozmów z władzami weterynaryjnymi Tajwanu, nt. możliwości eksportu drobiu do tego kraju. Jesienią u.br. osiem polskich zakładów drobiarskich zostało skontrolowanych przez tajwańską inspekcję weterynaryjną. A targi w Tajwanie były okazją do omówienia wyników kontroli polskich zakładów oraz kwestii związanych z procesem przyznawania zezwoleń eksportowych.

Wierzymy, iż w trakcie rozmów udało nam się omówić wszelkie kwestie niezbędne do sfinalizowania ustaleń. Obecnie wszystko wskazuje na to, że eksport polskiego drobiu, w tym m.in. gęsiny, na Tajwan powinien ruszyć w ciągu najbliższych tygodni. Cieszymy się, że dobra współpraca między polskim przedstawicielstwem na Tajwanie, Głównym Inspektoratem Weterynarii a reprezentantami polskiej branży drobiarskiej ponownie zaowocowała wymiernymi korzyściami dla naszego sektora - powiedział dyrektor KRD. (PAP)

awy/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~xc

Polska języka to trudna języka ;)
powinno być drób pojedzie na Tajwan.
to wyjątek ;)

! Odpowiedz
2 1 ~pelety

XXI wiek. Polski wkład w rozwój cywilizacji. Murwa Kać...

! Odpowiedz
2 7 ~oburzona

działanie wbrew rosądkowi i wbrew sercu,... miliony zwierząt zamęczanych na śmierc tylko po to zeby je spakowac i wywieźć na koniec swiata... przeciez na tajwanie sa warunki do zycia kur.... to jest eksport wstydu.... Polska powinna eksportowac produkty wysoko przetworzone, nowe tecnhologie, wynalazki, samochody, maszyny, rakiety, rozwiazania do branży medycznej ratujące zdrowie i życie, a nie tworzyc obozy koncentracyjne dla zwierząt, i eksportowac je na koniec swiata.... Barbarzynstwo, dzialanie antyekologiczne. Swiat zaczyna ograniczać ŻARCIE MIESA z powodów zdrowotnych, etycznych i ekologicznych.... To jest eksport wstydu, żenujące.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 5 ~Mel

Nikogo tu nie rusza, że to ptaki ? Żywe istoty ? Warto dla kasy zabijać ? Wszystko dla pieniędzy ?

! Odpowiedz
2 2 ~cv

Cholesterol usicka dopływ krwi do mózgu i tu się o ty nie myśli, liczy sie tylko kasa.

! Odpowiedz
0 2 ~niepelnosprawny_org

to nie własne certyfikaty...
usprawiedliwiaja sie z jednej strony, z drugiej wszystko "ok",
bardzo wzrosnie polski eksport (szczegolnie na wschod) - owoce warzywa najpierw pozniej mieso, ale ogonie zywnosc...

! Odpowiedz
7 1 ~Krogul

I co lemingi? Mozna? Mozna!

! Odpowiedz
2 2 ~ED

Przynajmniej piszcie ze to SMART Drób, skoro oni wysylaja smart fony.
Tym bardziej, ze stopien zaawansowania mozgu kury nadal na łeb bije zaawansowanie smartfonu

! Odpowiedz
4 1 ~Piotr

Głupie gadanie. Lepiej zarobić milion na kurczakach, niż pół miliona na procesorach. Biznes jest biznes, przelew jest przelew.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne