REKLAMA
Początek gorący, a to dopiero rozgrzewka! Ruszyły Wakacje na giełdzie

    Polska zacznie inwestować w Mongolii?

    2014-06-10 04:03
    publikacja
    2014-06-10 04:03

    Za dwa tygodnie polskie firmy pojadą na forum do Ułan Bator. Jest szansa na pierwszą inwestycję donosi "Puls Biznesu".

    Polskę i Mongolię łączą 25 lat demokracji i setki mongolskich absolwentów, z których jeden jest dziś ambasadorem w Warszawie, ale gospodarczo - niewiele. "Nie ma w Mongolii polskiej inwestycji, ale spodziewam się pierwszego projektu w tym roku" - mówi Adiya Ganbaatar, ambasador Mongolii w Polsce od 2012 r.

    23 czerwca w Ułan Bator odbędzie się polsko-mongolskie forum przedsiębiorców. Już zgłosiło się kilkanaście polskich firm, w tym Kopex, MSX Resources czy Ursus. Ambasador Ganbaatar przyznaje, że dziś przedsiębiorcy muszą radzić sobie sami, bo w 2009 r. MSZ zlikwidowało polską placówkę w Mongolii i kraj obsługiwał ambasador w Pekinie. To się zmieni.

    "Od tego roku będzie ambasador wizytujący zajmujący się wyłącznie Mongolią. To pierwszy krok do otwarcia stałego przedstawicielstwa" - zapowiada Adiya Ganbaatar.

    Polska jest piątym co do wielkości partnerem Mongolii z Europy. Według GUS, polski eksport do tego kraju sięgnął w 2013 r. 44,5 mln EUR (import to zaledwie 56,9 tys. EUR). Znad Wisły przyjeżdża do Mongolii 700 produktów, z czego połowa to żywność. (PAP)

    tpo/

    Źródło:PAP
    Przeczytaj w Pulsie Biznesu
    Inwestor Wojtek: Masz amerykańskie akcje? Ekspert radzi: "Sprzedaj je wszystkie"
    Tematy
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.
    Ranking najtańszych kont firmowych dla JDG z premią dla aktywnych – czerwiec 2026 r.

    Komentarze (1)

    dodaj komentarz
    ~Manius
    Mongolia jest bardzo atrakcyjnym krajem do inwestowania. Mają 2 razy niższe podatki niż u nas w Judei.

    Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

    Polecane

    Najnowsze

    Popularne

    Ważne linki