REKLAMA

Polska z niemal najniższą stawką godzinową w UE

2018-03-23 09:40
publikacja
2018-03-23 09:40
FORUM

Średnia płaca godzinowa w Unii Europejskiej wyniosła w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro: 26,9. Najwyższą stawkę otrzymują pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii, Rumunii i w Polsce (według danych za 2016 r.) - podaje Eurostat

/ Eurostat

Europejski urząd statystyczny przedstawił dane dotyczące średniej płacy godzinowej w krajach UE i strefy euro. Dziesięć lat wcześniej, w 2007 roku, stawki te wynosiły odpowiednio 19,5 i 21,8 euro w krajach UE oraz w strefie euro. Natomiast w 2017 r. - około 23,1 euro w krajach Unii Europejskiej i dotyczyła takich państw jak: Hiszpania (19,8 euro), Włochy (22,7 euro) czy Wielka Brytania 25,5 euro. 

Jak wynika z opracowania, najwyższa płaca przysługuje zatrudnionym w Luksemburgu - 45 euro za godzinę pracy, Danii - 39,7 euro, Belgii 37,9 euro. Ponad 30 euro zarabiano również we Francji (33,0 euro), w Holandii (33,7 euro w 2016 r.) I Niemczech (32,3 euro). 

W ogonie Europy znalazły się kraje, w których średnia płaca na godzinę wynosiła poniżej 10 euro - na Łotwie stawka ta jest równa 8,6 euro, w Chorwacji 8,5 euro, na Litwie 8,4 euro, a na Węgrzech 7,4 euro. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (30)

dodaj komentarz
arhe9
Do złośliwców. Złośliwości to przejaw głupoty, emanacja prymitywnej natury. Niech złośliwiec spojrzy na siebie i zobaczy co nim kieruje i przede wszystkim jak to wygląda z obiektywnego punktu widzenia. Dlatego mało kto odpowiada na złośliwości bo większość ludzi jest mądra, to ludzie dobrej woli i nawet tolerują Do złośliwców. Złośliwości to przejaw głupoty, emanacja prymitywnej natury. Niech złośliwiec spojrzy na siebie i zobaczy co nim kieruje i przede wszystkim jak to wygląda z obiektywnego punktu widzenia. Dlatego mało kto odpowiada na złośliwości bo większość ludzi jest mądra, to ludzie dobrej woli i nawet tolerują takich różnych złośliwców z nadzieją, że złośliwcy w końcu sami zmądrzeją lub też wychodzi się z założenia, że nie wszyscy muszą być mądrzy. Jednak może od czasu do czasu trzeba "oświecać" nieświadomych? W sumie to nikomu niestety się nie chce, ale czasem może się uda. ;)
and00
Potęga Mieszka wyrosła na sprzedaży niewolników, i można stwierdzić że przez ostatnie 1000 lat wiele się nie zmieniło.
zielonoczerwony
No to ile jest w Polsce, bo autor podaje dane dla ośmiu krajów tylko nie dla Polski.
tomitomi
...........................................
,,,,,,,,,fack !
do_niczego
Polska ze ZŁOTYM dla strefy EURO to jest ŻYŁA ZŁOTA.
do_niczego
TUSK siedzi w Brukseli i dba o to by POLACY byli białymi murzynami EUROPY. Sprzedał POLSKĘ za posadę od dawna o tym wiedziałem.
niepelnosprawny_org
to jest 40 milionów (tak, tak, bo wiadomo wschod sie przeprowadził), a wiekszej grupie wolniej wychodzi sie na szczyt, ale za to bardziej bezpieczniej...
bumbumbum
A no czy to PiS czy PO wpuszczają "przyjaciół" bez opamiętania to i pensje nie rosną no bo po co jak pracodawca weźmie sobie Ukraińca. Przed 2004 pracodawcy mówili na twoje miejsce jest 100 chetnych przed brama teraz mówia na twoje miejsce wezme se Ukraińca - tyle w temacie.
Głosujcie dalej na POPIS a Polska
A no czy to PiS czy PO wpuszczają "przyjaciół" bez opamiętania to i pensje nie rosną no bo po co jak pracodawca weźmie sobie Ukraińca. Przed 2004 pracodawcy mówili na twoje miejsce jest 100 chetnych przed brama teraz mówia na twoje miejsce wezme se Ukraińca - tyle w temacie.
Głosujcie dalej na POPIS a Polska w takim zestawieniu nie będzie na 3 miejscu od końca a na ostatnim!!
niepelnosprawny_org
pamietam te czasy 2004, no ale jak to konkluzja, nadal rzadzi "elita", mam nadzieje PIS nie bedzie sie chwiał i ztrzyma napływ dzieki siatce na dziki...
molibden5
bolaki biedaki? co za nowość :)

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki