REKLAMA

Polska przoduje w eksporcie

2013-12-27 04:50
publikacja
2013-12-27 04:50

Polska jest pierwsza na świecie w eksporcie jabłek, wyprzedziliśmy na tym polu Chiny. Jesteśmy szóstym producentem żywności w UE, eksportujemy głównie soki owocowe, drób, ryby, a nasza specjalność to szynka i boczek.

Przodujemy też w Europie w... pakowaniu łososia, a w produkcji mebli jesteśmy na czwartym miejscu w Unii - informuje "Gazeta Wyborcza".

W przyszłym roku mamy być największym producentem grafenu w Europie, niezwykłego materiału, który odmieni przemysł (jest stukrotnie twardszy niż stal), a także komputery (częstotliwość tranzystorów grafenowych mogłaby dochodzić do 1000 GHz, byłyby więc 300 razy szybsze niż krzemowe).

W przyszłości chcemy zgarnąć 30-40 proc. światowego rynku tego materiału, tyle, że... na razie nikt nie jest w stanie przewidzieć popytu na grafen. (PAP)

mp/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~ramzes
W zyciu nie slyszalem zeby jakis kraj na swiecie zbudowal gospodarke na jablkach,smiech i zenada,sady przetrfaly bo byly w prywatnych rekach i nie dalo rady ich sprzedac bo wtedy polska musialaby chndlowac dzikim szczawiem i sianem
~stan
przecież głąbie facet pisze o eksporcie zywności więc ma wymieniać tramwaje z Pesy np. jako zywność zamiast jablek ?
~Obserwator
Te ryby to mnie trochę zaskakują. W jakim sklepie by nie patrzył na mrożone ryby to pisze na naich made in P.R.C. P.R.C. to chyba nie jest skrót od Polska Rzeczypospolita Cudów.
~bolek
Aktualnie otwarty z wielką pompą sklep producenta grafenu wygląda jak oferta pamiątek sklepiku na allegro. Chcesz mieć grafen? Już za jedyne 120zł możesz kupić 1cm2 grafenu na podkładzie z miedzi i zrobić sobie wisiorek!
~Hiob
Dzięki optymalizacji PIT/CIT jest niewielki, albo wyprowadzonay do rajów podatkowych, a VAT Państwo musi oddać, taki sukces.

Powiązane: Gospodarka i dane makroekonomiczne

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki