REKLAMA

Polska potrzebuje planu wejścia do strefy euro

2012-11-30 15:05
publikacja
2012-11-30 15:05
Musimy wznowić dyskusję o wejściu Polski do strefy euro - uważa europoseł PO Paweł Zalewski. W ten sposób polityk odpowiada na pytania w sprawie propozycji szefa Komisji Europejskiej, by powstał odrębny budżet dla eurolandu. Dla państw spoza strefy euro, w tym dla Polski, osobny budżet euorlandu to zagrożenie dla jedności Unii i utrwalenie podziału Europy na dwie prędkości, o uszczupleniu pieniędzy w kasie dla całej Wspólnoty już nie wspominając.

Ta debata jest niezbędna - przekonuje Zalewski w rozmowie z IAR. Jego zdaniem, należy pokazać, jakie są możliwości i jakie zagrożenia, a także, jakie negatywne konsekwencje będzie miało niewchodzenie Polski do strefy euro. Paweł Zalewski dodaje, że musimy mieć świadomość, co powinniśmy zrobić, jakie mamy cele. Według europosła, nie możemy dopuścić do zamykania się strefy wspólnej euro Należy też przygotować plan wejścia Polski do grona państw, które mają wspólna europejską walutę.

Prawo i Sprawiedliwość zaapelowało o dyskusję na temat propozycji Jose Barroso na temat utworzenia odrębnego budżetu strefy euro. Podczas konferencji prasowej poseł Krzysztof Szczerski przekonywał, że rząd powinien niezwłocznie przedstawić swoje stanowisko na ten temat. W jego opinii, w Unii dokonuje się zmiana myślenia o jej przyszłości, a my jesteśmy jedynie obserwatorem tych wydarzeń.IAR/Naukowicz/jg/dw/pbp

Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Minister
Ja bym do uni się nie spieszył, za mało korzyści, wiecej strat. poczekajmy az unia padnie
~borek
A ja proszę, aby pan poseł wykazał jakie negatywne konsekwencje niewchodzenia do strefy euro miałaby Grecja.
~Kimm
Wystarczy utworzyć (byle solidarnie) UNIĘ BIS i wprowadzić WYSOKIE CŁA IMPORTOWE Z UNII PRIM, PRZYJDĄ NA KOLANACH, BO CO BY NIEMCY ZROBILI ZE SWOIMI SAMOCHODAMI A FRANCUZI Z WINEM !!!!
~myślący
skoro politycy mówią że tego potrzebujemy to znaczy ze tak naprawde tego nie potrzbeujemy a jest to wrecz szkodliwe tylko wąska grupa osób o tym głośno mówiąca ma w tym swój interes
NIE DLA EURO
~asdasd
ja jakos nie czuje potrzeby pchania sie w ta gowniana walute..kiedys i tak szlag ja trafi

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki