REKLAMA

Polska porozumiała się w sprawie KPO. Ale na razie wypłat nie będzie

2022-05-26 12:31
publikacja
2022-05-26 12:31

Porozumienie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy zostało zawarte - powiedział we czwartek wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Dodał, że Komisja Europejska zgodziła się na kompromis, polegający na tym, że Polska zreformuje wymiar sprawiedliwości w jego zakresie dyscyplinarnym.

Polska porozumiała się w sprawie KPO. Ale na razie wypłat nie będzie
Polska porozumiała się w sprawie KPO. Ale na razie wypłat nie będzie
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel w rozmowie w Radiu Wrocław był pytany o przyszłotygodniową wizytę w Polsce szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i o to czy jej przyjazd oznacza, że zawarto porozumienie dotyczące wypłacenia Polsce miliardów euro z Krajowego Planu Odbudowy?

"Porozumienie zawarto. Zostały zakończone negocjacje. Komisja Europejska zgodziła się na pewien kompromis, polegający również na tym, że Polska zreformuje wymiar sprawiedliwości w jego zakresie dyscyplinarnym, a Komisja Europejska postara się nie ingerować tam, gdzie jej kompetencje nie sięgają i nie powinny sięgać" - powiedział Fogiel.

Ocenił, że z drugiej strony trzeba cały czas pamiętać, że póki dokumenty nie są podpisane, póki pieniądze nie są uruchomione, to należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania.

"Gdyby pan zapytał w zeszłym roku, mniej więcej o tej porze, kilka tygodni później: Polska złożyła projekt KPO do Brukseli, czy to oznacza, że środki będą uruchomione. No powinny być uruchomione, a jesteśmy tu i teraz, bo te środki były wstrzymywane" - powiedział wicerzecznik.

Fogiel był pytany, czy jest jakaś data wypłat w ramach KPO?

"Zapowiedział rzecznik rządu, że w momencie kiedy KPO zostanie zatwierdzony, liczymy, że to stanie się dość szybko, to wtedy prawdopodobnie jeszcze w lipcu złożymy wniosek o wypłaty. No i teraz liczymy, że tym razem będzie procedowany szybko, ale ponownie, będziemy się cieszyć, jak przelew znajdzie się na koncie" - powiedział Fogiel.(PAP)

autor: Roman Skiba

ros/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (18)

dodaj komentarz
anty12
jest i najazd pisowskich troli :D
itso_zasob_ostateczny
w czasie Turowa też doszło do porozumienia także kasy nie będzie a będziemy płacić odsetki :D
itso_zasob_ostateczny
''w czasie'' Chryste !
andriej_duda
Porozumieli sie ale... kasy nie ma i nie byndzie XD Pisiory zobaczą te pieniadze jak swinia niebo! Zaraz coś nowego Totalna wymysli zeby tych pieniedzy im nie dać. Heej to wolakom trzeba będzie teraz ująć, żeby było dla ukochanych ukurvinców Pana Preziesia! Polska w ruinie, Slava Ukrainie!
WOLACY! zostaliście zdradzeni o świcie!
anty12
PS to piekarz byl na tych imprezkach w Brukseli? A pozniej mowil ze go tam nie bylo ? Bul ale nie bylo cos jak z KPO :D
anty12
HAHAHAHAH, ale hicior. Jest ale nie bedzie LOL. Stan umyslu. puscili plotke poniewaz:
1) licza na sondaze
2) chca sprwdzic reakcje Ziobry
i to tyle :D
jeb-sen
czyli słabo bo nie bedzie likwidacji tylko przemalowanie, słabo że unia sie zgadza na taki rebranding , trzeba usunąć ziebrę
pozhoga
Czyli jak zwykle: kawałek suwerenności oddany w zamian za nic. Brawo PiS!
dziadekjarek
Jakiej znowu suwerenności?
Coś wam się na Kremlu pomyliło
_as
teraz już nieważne czy kasa będzie w lipcu czy w przyszłym roku. Za te miesiące opóźnienia pół tego bolszewickiego rządu powinno siedzieć za niegospodarność olbrzymich rozmiarów. Przecież te miliardy Euro już dawno powinny pracować w polskiej gospodarce na korzyść Polaków

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki