Polska domenową potęgą

Pomimo braków w infrastrukturze i wciąż dość niskiej średniej szybkości Internetu, jest kategoria, w której nasz kraj zdecydowanie wyróżnia się w europejskim Internecie. Rejestr domeny krajowej .PL osiągnął właśnie zawrotną sumę 2 milionów adresów. Stawia to nas w ścisłej europejskiej czołówce przed krajami takimi jak Francja, czy Hiszpania.

Na początku minionego dziesięciolecia mieliśmy do czynienia ze znacznym skokiem tempa rejestracji nowych adresów internetowych z polskim rozszerzeniem. Złożyło się na to kilka czynników. Podstawowym był rozwój Internetu jako ważnego medium w funkcjonowaniu i promocji biznesu. Spowodowało to, że rzesze polskich przedsiębiorców postanowiły stworzyć firmową wizytówkę online lub stronę WWW. Boom nie wyczerpał jednak polskiego potencjału. W dalszym ciągu ponad 40% krajowych małych i średnich firm nie ma strony internetowej, jak pokazały badania przeprowadzone w ramach akcji Internetowa Rewolucja.

 – „Spodziewamy się, że rejestr domeny .PL utrzyma obecną dynamikę rozwoju – ocenia Marcin Kuśmierz, Dyrektor Zarządzający home.pl – „Jednak sama domena to nie wszystko. home.pl, jako lider rejestracji wśród partnerów NASK, kładzie duży nacisk w swoich działaniach na edukowanie klientów w zakresie przekuwania adresu internetowego w funkcjonalny serwis, napędzający rozwój polskiego e-biznesu“ – dodaje.

 2 miliony domen to imponujący wynik zważywszy, że przez pierwsze 10 lat funkcjonowania domeny .PL udało się zaledwie przekroczyć próg 100 tysięcy adresów. Polski rejestr jest obecnie na piątym miejscu w Europie. Pod tym względem wyprzedzają nas jedynie Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i Włochy.erka

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne