REKLAMA

Polska Razem Jarosława Gowina chce referendum w sprawie przyjęcia Euro

2014-05-13 13:49
publikacja
2014-05-13 13:49

Polska Razem chce referendum w sprawie przyjęcia przez Polskę europejskiej waluty. Zdaniem Jarosława Gowina ostatnie wypowiedzi prezydenta, ministra spraw zagranicznych i doradcy premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego na temat szybkiego wejścia Polski do strefy euro rodzą obawy, że decyzja ta zostanie podjęta bez szerszych konsultacji społecznych. Gowin zaapelował do premiera Donalda Tuska, by w sposób jednoznaczny zadeklarował jakie są plany rządu w tej kwestii.

Zwrócił się też za pośrednictwem mediów do wszystkich parlamentarzystów, by podpisali specjalną deklarację w które zobowiążą się, że nie będą w żadnej formie - ani w wypowiedziach, ani w głosowaniach - popierali wprowadzenia w Polsce waluty euro bez wcześniejszej zgody obywateli wyrażonej w referendum.

Szef MSZ Radosław Sikorski powiedział w czwartek w Sejmie, że wydarzenia na Ukrainie powinny nas zmobilizować do szybszej integracji ze strefą euro.

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział po tym wystąpieniu, że z satysfakcją przyjmuje ważne słowa szefa polskiej dyplomacji o zaangażowaniu naszego kraju "w kontynuowanie procesu pogłębionej integracji europejskiej, aż po strefę euro". "Chciałoby się usłyszeć jakieś postawienie kropki nad "i" , jeśli chodzi o stanowisko rządu w tej kwestii" - zaznaczył Komorowski.

Z kolei Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów w wywiadzie opublikowanym na portalu Obserwatorfinansowy.pl należącym do NBP powiedział, że strefa euro w ramach wzmacniania integracji mogłaby zaproponować Polsce przyjęcie euro, ale bez konieczności przebywania w ERM2. Inaczej sprawa przyjęcia euro zostanie odłożona na lata.

Polska Razem Jarosława Gowina jest przeciwna przyjęciu przez nasz kraj europejskiej waluty.

IAR/D.Zaczek/sk

Źródło:IAR
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory do Parlamentu Europejskiego 2014

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki