Politycy partii Wolność wysłali PiT-y w kosmos

Dwie rzeczy na świecie są nieuniknione: śmierć i podatki, ale nie mogą to być podatki od dochodu, ani od transakcji kupna-sprzedaży, bo one szkodzą gospodarce - mówił w piątek w Krakowie przewodniczący partii Wolności Janusz Korwin-Mikke.

(fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)

Podczas happeningu przed Urzędem Skarbowym przy ul. Grodzkiej w Krakowie politycy "wysłali" zeznanie podatkowe w kosmos.

Wielkoformatowa kopia rozliczeń podatkowych została przywiązana do baloników z helem, początkowo nie chciała wznieść się w górę, udało się to dopiero po zmniejszeniu formularza.

"Sprzeciwiamy się w ten sposób symbolicznie istnieniu podatku dochodowego i całej związanej z nią biurokracji, która obciąża gospodarkę i przeszkadza w budowaniu naszego dobrobytu - mówił wiceprezes partii Wolność Konrad Berkowicz.

"Premier Mateusz Morawiecki obiecuje podatki a to obniżyć, a to podwyższyć, a to obniżyć, a zawsze kończy się na tym, że podwyższa. Tu 600, tam 600 i ci bogaci zaczynają pomału znikać z Polski" mówił Janusz Korwin-Mikke.

Przyznał, że podatki są konieczne. "Dwie rzeczy na świecie są nieuniknione: śmierć i podatki jak wiadomo, ale nie mogą to być podatki od dochodu ani od transakcji kupna-sprzedaży, bo one szkodzą gospodarce. Samochód, jeździ, warczy, smrodzi. Można go opodatkować. Natomiast, jeśli opodatkuję kupno-sprzedaż, to zahamuję handel samochodami i zaszkodzę gospodarce" tłumaczył polityk.

Berkowicz, który jest kandydatem partii Wolność na prezydenta Krakowa odnosząc się do faktu, że jednym z jego kontrkandydatów będzie wystawiona przez Zjednoczoną Prawicę posłanka PiS Małgorzata Wassermann, podkreślił, że jego "najważniejszym celem jest odsunięcie od władzy obecnie urzędującego prezydenta Jacka Majchrowskiego.

"W Krakowie +Majchrowszczyzna+ powinna się skończyć" powiedział. "Jestem przekonany, że Jacek Majchrowski wystartuje, dlatego, że system związany z jego prezydenturą powiązań i synekur dla ludzi nie pozwoli mu nie wystartować" mówił Berkowicz.

"Im więcej silnych kontrkandydatów pana prezydenta, tym lepiej. Natomiast pani Wassermannowej będę się obawiał albo nie, kiedy będzie moją kontrkandydatką, czyli mam nadzieję w drugiej turze" powiedział PAP. Podkreślił, że on sam - podobnie jak w poprzedniej kampanii wyborczej w 2014 r. będzie walczył ze smokiem biurokracji.(PAP)

autor: Małgorzata Wosion-Czoba

wos/ par/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
8 17 silvio_gesell

To jest chyba jedyny punkt w którym się zgadzam z krulem. Należy zlikwidować opodatkowanie dochodu z pracy, konsumpcji, transakcji, najmu, dochodów kapitałowych itd. czyli generalnie opodatkowanie pracy, bo to zwykła kradzież. Należy opodatkować dochody pasywne, czyli wzrosty cen gruntu oraz wzrosty cen aktywów powyżej stopy ich amortyzacji, czyli po odjęciu kosztów utrzymania ich w stanie niepogorszonym.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

Brak wydarzeń

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.