REKLAMA

Lewica Razem ma pomysł na wybory: partia "parasolowa"

2019-06-15 07:15
publikacja
2019-06-15 07:15

Założenie nowej partii, z której list mieliby startować politycy ugrupowań lewicowych to pomysł Lewicy Razem na wybory parlamentarne - wynika z informacji PAP. Partia miałaby charakter "parasolowy" - członkostwo w niej nie wykluczałoby przynależności do macierzystych ugrupowań.

fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Ten pomysł przedstawiciele Lewicy Razem (dawniej Partia Razem) mieli przedstawić podczas prowadzonych w minionym tygodniu rozmów z innymi ugrupowaniami lewicowymi w sprawie budowy bloku na wybory parlamentarne - m.in. z Wiosną Roberta Biedronia, SLD, Zielonymi.

Założenie przez przedstawicieli lewicowych formacji nowej partii miałoby umożliwić start w wyborach bez tworzenia oficjalnej koalicji. Koalicja bowiem, by dostać się do Sejmu, musi przekroczyć próg 8 proc. Z kolei partie mają próg 5-procentowy, ale by startować z takich list wszystkie partie musiałby uznać nadrzędność jednej z nich - tej, która oficjalnie rejestrowałaby listy.

Marcelina Zawisza z zarządu Lewicy Razem nie chciała w rozmowie z PAP potwierdzić tych informacji, choć też im nie zaprzeczyła. "Rozważamy różne warianty startu w wyborach, łącznie z koalicją, czy startem jako komitet wyborczy wyborców. Wszystko jeszcze jest otwarte" - powiedziała.

"Rozmawiamy z wszystkimi po lewej stronie - z SLD, Wiosną, Unią Pracy, Ruchem Sprawiedliwości Społecznej. Wychodzimy z założenia, że jeśli chcemy się dogadać, powinniśmy rozmawiać we własnym gronie, a nie poprzez media. A cel jest taki, by zbudować lewicową alternatywę" - dodała Zawisza. (PAP)

pś/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
carlito1
Nikt nie wygra z pisem, PiS da więcej i dalej będzie przy korycie. No chyba że nowym partiom nie chodzi o "jedynkę" a o zwykle pasożytnicze życie na koszt innych z możliwością załatwiania różnych spraw za koperty itp.....
karbinadel
Zawsze mnie ciekawiło, skąd te komuszki mają pieniądze na działalność i prowadzenie kampanii wyborczych. Przecież poparcie mają marginalne, a członków płacących składki jeszcze mniej
and00
Najśmieszniejsza jest partia Zieloni.
Nikt nie widział, nikt nie słyszał, a podobno jest
Ostatnio zaliczyli nieskończony wzrost poparcia w sondażu.
Z 0% na 1%, przy zakładanym błędzie pomiaru do 3%
Czym się różnią od Razem, Wiosny, albo SLD to chyba nawet oni sami nie wiedzą.
Oczywiście finanse- granty z zagranicy
sztos1
Tym , że jest ich 10 ba 30 razy mniej ale jak klepią sobie łapki w TV to są równi innym

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki