Policjanci też dostaną tablety

Łomżyńscy policjanci jako pierwsi w Polsce otrzymali tablety, które mają im pomóc w codziennej pracy. Dzięki nim mundurowi będą mogli od razu na miejscu zdarzenia sporządzić dokumentację w formie elektronicznej. Dzięki temu więcej czasu mają spędzać na patrolach, a mniej za biurkiem.

Tablety mają też pomagać funkcjonariuszom w codziennej pracy (policja.pl)

Policjanci mają też dzięki tabletom współtworzyć mapę zagrożeń drogowych. Paweł Maciejuk z białostockiej policji powiedział, że funkcjonariusze będą robili zdjęcia, między innymi nieprawidłowego oznakowania, a informacje o tym za pośrednictwem usług lokalizacyjnych będzie otrzymywał zarządca drogi.

Tablety mają też pomagać funkcjonariuszom w codziennej pracy. Jak mówił szefujący łomżyńskiej policji Jacek Adamski, na urządzeniach będzie bowiem wykaz aktów prawnych, wzory dokumentów zagranicznych, zdjęcia osób poszukiwanych, czy translatory, które mają pomagać policjantom łatwiej dogadywać się z obcokrajowcami.

Osiem tabletów, które otrzymali łomżyńscy policjanci kupił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży.IAR/Paweł Wądołowski PR Białystok/vey/buch

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~JFK

CHYBA TABLET-KI NA GŁOWE.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil