REKLAMA

Policja przenosi tysiące migrantów na Lesbos do nowego obozu

2020-09-17 10:08
publikacja
2020-09-17 10:08
fot. Elias Marcou / Reuters

Grecka policja zaczęła w czwartek akcję przenoszenia tysięcy migrantów ze spalonego obozu Moria do nowego obozu na wyspie Lesbos - poinformowały władze.

Według policji początek akcji przebiegł sprawnie i obyło się bez przemocy. Celem akcji jest skłonienie migrantów - którzy zostali bez dachu nad głową po spłonięciu obozu Moria - do nowego prowizorycznego obozu na wyspie.

"To jest operacja mająca na celu ochronę zdrowia publicznego o jasnym humanitarnym charakterze" - stwierdziła grecka policja w komunikacie.

Do środy do nowego miejsca - obozu nad morzem złożonego z rodzinnych namiotów - przeprowadziło się niewiele ponad tysiąc osób, choć miejsca jest na 8 tys.

Według policji obóz Moria, którzy przez lata cieszył się złą sławą ze względu na skrajne przeludnienie i fatalne warunki sanitarne spłonął na skutek podpalenia przez grupę migrantów w proteście przeciwko obostrzeniom koronawirusowym. Wirusa wykryto dotąd u 35 mieszkańców obozu. W sprawie podpalenia zatrzymano sześciu Afgańczyków. (PAP)

osk/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Unia zmaga się z napływem imigrantów

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki