REKLAMA

Policja i sanepid w pubie w Gorzowie Wielkopolskim

2021-01-16 13:26
publikacja
2021-01-16 13:26
Policja i sanepid w pubie w Gorzowie Wielkopolskim
Policja i sanepid w pubie w Gorzowie Wielkopolskim
fot. Tomasz Warszewski / / Shutterstock

Policjanci z pracownikami sanepidu interweniowali w jednym z pubów w Gorzowie Wlkp., którego właściciel wbrew obowiązującym obostrzeniom zdecydował się na otwarcie lokalu – poinformował w sobotę Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Funkcjonariusze gorzowskiej komendy ze służbami sanitarnymi podjęli interwencję w piątek (15 stycznia), około godziny 21 po tym, jak dotarli do informacji, że pub przy ul. Pocztowej w centrum miasta, mimo obowiązujących obostrzeń, przyjmuje gości.

„Podczas kontroli w lokalu było kilkunastu klientów. Sprawa zakończy się skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie właściciela pubu. Służby sanitarne także posiadają uprawnienia i narzędzia do dyscyplinowania osoby, która narusza obowiązujące przepisy, narażając w ten sposób innych na rozprzestrzenianie się epidemii” – powiedział Jaroszewicz.

Dodał, że policja i sanepid kontrolują obiekty, które powinny pozostawać zamknięte lub ich działalność jest ograniczona. Jeśli na miejscu zostaną rażąco naruszone zasady obowiązującego reżimu sanitarnego, przedstawiciele inspekcji sanitarnej mają możliwość nałożenia kary w wysokości nawet 30 tys. zł. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
harrytracz
Niech przestaną wysyłać tam policję bo współczuję tym funkcjonariuszom - muszą tak zrobić kontrolę bo rozkaz i zaogniają konflikt i zbierają nienawiść która powinna być skierowana wobec autorów obostrzeń

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki