REKLAMA

Polcolorit: drobni inwestorzy walczą z głównym udziałowcem

2015-08-11 10:45
publikacja
2015-08-11 10:45
thetaXstock

Mniejszościowi akcjonariusze Polcoloritu zwierają szyki i chcą zawiązać porozumienie. Inicjatywa jest konsekwencją działań podjętych przez głównego akcjonariusza spółki, który chce wycofać akcje Polcoloritu z obrotu giełdowego. Drobni inwestorzy uważają, że cena zaproponowana w wezwaniu jest krzywdząca.

Pani BarbaraUrbaniak-Marconi - główny akcjonariusz Polcoloritu - w dniu 3 lipca br. ogłosiła wezwania do zapisywania się na sprzedaż pozostałych w obrocie giełdowym akcji Spółki. Cena w wezwaniu została ustalona na poziomie 0,75 zł. Według akcjonariuszy mniejszościowych kwota ta nie jest godziwa.

Szczególnie istotnym czynnikiem są w tym przypadku dane ze sprawozdań finansowych. Zgodnie z raportem okresowym Spółki za 1Q 2015 wartość aktywów netto przypadająca na jedną akcję Spółki wynosiła 5,43 zł. Tymczasem cena w wezwaniu została ustalona na poziomie 0,75 zł. Oznacza to, iż zaproponowano akcjonariuszom wyjście z inwestycji przy wskaźniku C/WK (cena do wartości księgowej) bliskim 0,14, a więc cena w wezwaniu została ustalona na poziomie około 86% niższy od wartości aktywów netto przypadających na każdą akcję. Należy także zwrócić uwagę, że wezwanie zostało ogłoszone w okresie, kiedy cena akcji Polcoloritu oscylowała w okolicy historycznych minimów, a na papierach spółki panowała niewielka płynność.

Spółka generuje również zyski. W 2014 r. wypracowała ona zysk z działalności operacyjnej nieco przekraczający poziom 2,1 mln zł. Na poziomie netto zysk przekroczył kwotę 0,05 mln zł. Tymczasem w 2013 r. obie pozycje były ujemne i wynosiły odpowiednio minus 3,6 mln zł oraz minus 6,1 mln zł. Co więcej istotnej poprawie uległy w 2014 r. również przepływy finansowe na poziomie operacyjnym. Osiągnęły one poziom 4,3 mln zł wobec nieco ponad 1 mln zł w 2013 r. Dane te według inwestorów mniejszościowych wskazują, że cena proponowana w wezwaniu nijak ma się do rzeczywistej wartości papierów spółki.

Porozumienie akcjonariuszy zamierza zapobiec ewentualnemu przymusowemu wykupowi akcji (a więc zebrać co najmniej 10% ogólnej liczby głosów w spółce), Celem jest także zachowanie przez Polcolorit statusu spółki publicznej celem umożliwienia kształtowania się płynnej wyceny akcji (w sytuacji kiedy większościowy akcjonariusz nie zapewni godziwych warunków wyjścia z inwestycji). Inicjatywa uzyskała wsparcie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, które na swoich stronach zbiera głosy poparcia od drobnych inwestorów.

/SII/BPL/at

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
massagewarsaw
Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, głowy i szyi, podstawnokomórkowy skóry, trzustki, szpiczak Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, głowy i szyi, podstawnokomórkowy skóry, trzustki, szpiczak mnogi, kostniakomięsak, mięsak, rdzeniak, glejak wielopostaciowy, kolczystokomórkowy skóry głowy i szyi.

Nie mam żadnego wykształcenia medycznego, jestem tylko handlowcem, traktuj to zestawienie leków, jako reklamę informacyjną.
Specjalizuję się w sprzedaży leków przeciwpasożytniczych, przeciwgrzybiczych, antybiotykach, które są albo trudno dostępne lub całkowicie niedostępne, nie wprowadzone jeszcze do sprzedaży lub wycofane.

Postanowiłem napisać to zestawienie leków, które oprócz swojego podstawowego zastosowania, są używane w eksperymentalnym leczeniu raka. Leki te również wzmacniają działanie specjalistycznych leków przeciwrakowych.

Z listy wykluczyłem leki, których nie posiadam w sprzedaży, natomiast mogę je sprowadzić na zamówienie. Wszystkie leki pochodzą z Tajlandii, gdzie mieszkam. Mogę też szukać w Indiach i innych okolicznych krajach.

W ostatnich miesiącach szereg osób zwróciło się do mnie o zaopatrzenie ich w leki, z polecenia lekarzy onkologów, ktorzy nie mogli wystawić recept z powodu zaawansowanego stopnia raka i zaprzestaniu leczenia konwencjonalnego. Zawsze konsultuj sie z onkologiem, jeśli zamierzasz się leczyć samodzielnie. Jeśli lekarz nie chce z Tobą współpracować, to szukaj drugiej opinii.

Leki przeciwpasożytnicze, a szczególnie przeciwgrzybicze, są truciznami. Zabijają pasożyty i grzyby, mogą obciążać wątrobę, nerki, więc w trakcie leczenia antyrakowego powinno prowadzić się systematyczne badania, żeby ewentualnie zmniejszyć dawkę czy zmienić lek.

GRYZEOFULWINA
Działa na większość rodzajów raka. Dawkowanie 500g 3x dziennie

KETOKONAZOL
Rak prostaty Wątroby
"Ketoconazole suppresses the growth of hepatocellular carcinoma"

VERMOX MEBENDAZOL
Wiele różnych nowotworów "Mebendazole, a well-known anti-helminthic drug in wide clinical use, has anti-cancer properties that have been elucidated in a broad range of pre-clinical studies across a number of different cancer types. Significantly, there are also two case reports of anti-cancer activity in humans."

ITRAKONAZOL
Rak prostaty, płuc, podstawnokomórkowy skóry. Możliwe białaczka, rak jajnika, piersi, trzustki. Może wzmacniać inne leki.
"Clinical trials have shown that patients with prostate, lung, and basal cell carcinoma have benefited from treatment with itraconazole, and there are additional reports of activity in leukaemia, ovarian, breast, and pancreatic cancers"

NIKLOZAMID
Rak piersi, prostaty, jelita grubego, jajnika, szpiczaka mnogiego, mózgu, ostra białaczka szpikowa, płuc, głowy i szyi.
"Anti-cancer activity of niclosamide has been demonstrated in human breast cancer, prostate cancer, colon cancer, ovarian cancer, multiple myeloma, acute myelogenous leukemia, glioblastoma, head and neck cancer and lung cancer cells"

ZENTEL ALBENDAZOL
Rak jajnika "A single dose of albendazole (150 mg/kg) dramatically suppressed tumor levels of both VEGF and HIF-1"

IWERMEKTYNA
Rak jajnika "Ivermectin exerts an anti-tumor effect on epithelial ovarian cancer EOC cells by interacting with the KPNB1 gene"

DISULFIRAM
Rak prostaty, piersi, jelita grubego:
"Of the more than 3000 patients taking Antabuse, the cancer death rate was 34% lower for the 1177 who stayed on the drug compared with those who stopped taking it, the researchers report today in Nature. The drug was an equal opportunity anticancer weapon; its benefits held for prostate, breast, and colon cancer, as well as cancer overall."

Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.
W przypadku zakupów na leczenie raka, oferuje ceny hurtowe.

Dziękuję
Jan Krongboon
massagewarsaw gmail com
~dosyć
Ludzie, nie dajcie się oszukać!!! To jest oszustwo. Jak można tak bezkarnie ludzi okradać?
~BoB
Mam nadzieję że Porozumienie uczciwych akcjonariuszy wygra sprawę z Barbarą Marconi która chce puścić inwestorów PLT w skarpetkach . Ogłoszenie wezwania na akcje warte 5,43 zł za 0,75 zł to gorzej niż najgorsza lichwa . Gdzie ona się tego nauczyła ????????????????
~inwestor
Teraz opiszę szerzej na co chcielibyśmy zwrócić uwagę opinii publicznej i osobom które mogą zmienić te przepisy dla dobra akcjonariuszy mniejszościowych dziś można to zrobić gdyż jest nowy projekt tej ustawy i aktualnie trwają zaawansowane prace nad zmianami do tej ustawy ,następna okazja może będzie za kilka lat Teraz opiszę szerzej na co chcielibyśmy zwrócić uwagę opinii publicznej i osobom które mogą zmienić te przepisy dla dobra akcjonariuszy mniejszościowych dziś można to zrobić gdyż jest nowy projekt tej ustawy i aktualnie trwają zaawansowane prace nad zmianami do tej ustawy ,następna okazja może będzie za kilka lat Prawnicy oraz sądy zaczynają dostrzegać ten problem - przykład z przeszłości Hutmen SA, jednak tam nie było tak bardzo dużej dysproporcji miedzy ceną wezwania a wartością księgowa. przykład aktualny POLCOLORIT cena z wezwania 75 groszy to w naszym przypadku około 8 razy mniej niż wartość księgowa 5,43 groszy/raport za 1 kwartał/To precedens ,chcemy również aby w przyszłości akcjonariuszy innych spółek nie spotkała taka sytuacja Problem tkwi w niedoskonałości art.79, o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych pytanie - czy ustalając ten przepis ustawodawca, który chciał chronić drobnych inwestorów dał przyzwolenie na ustalanie ceny wezwania znacznie poniżej wartości godziwej -ustawodawca nie miał zamiaru dawać takiego przyzwolenia, uważał za nierealną sytuację, kiedy kurs akcji jest tylko ułamkiem wartości księgowej ...więcej na http://polcoloritporozumienie.pl/ ,
informuję iż jestem jednym z organizatorów tego Porozumienia i informacje zawarte na tej stronie są moimi prywatnymi poglądami i nie są oficjalnym stanowiskiem Porozumienia
~ZdrowaWoda
Wystarczy przepisać paragrafy z giełd zachodnich. Np. Holandia ma bardzo dobre przepisy odnośnie emisji i skupu.
~inwestor odpowiada ~ZdrowaWoda
Tylko wszyscy maj to gdzieś...może jak będzie to zauważalne na dużej ilości spółek...
http://polcoloritporozumienie.pl/.
~samouk
Po co ludzie grają , a mówią że inwestują.Inwestuje się w akcje dla dywidendy ,a sprzedaje tylko przymusowo (np. brak pieniędzy na leki antyrakowe).Pieniądze powstają w bankach i są udzielane jako kredyt,potem zamieniają się w depozyt gdy kredytobiorca wykorzysta ten kredyt.Na giełdzie akcji tylko zmienia się właściciel Po co ludzie grają , a mówią że inwestują.Inwestuje się w akcje dla dywidendy ,a sprzedaje tylko przymusowo (np. brak pieniędzy na leki antyrakowe).Pieniądze powstają w bankach i są udzielane jako kredyt,potem zamieniają się w depozyt gdy kredytobiorca wykorzysta ten kredyt.Na giełdzie akcji tylko zmienia się właściciel już wykreowanych pieniędzy.Ktoś musi stracić aby inny wygrał.Ile są warte akcje okazuje się po ich sprzedaniu .Bez dopływu świeżych pieniędzy (np.z OFE) gra zwana giełdą traci całkowicie sens ,chyba że gracz steruje cenami lub ma poufne informacje ,co jak wiadomo nie ma miejsca.Ha!ha!...........
~plazowicz
Złodziej na złodzieju w tym kraju. Gdyby ktoś na ulicy podszedł i powiedział, że daje 20 tys. za twoje mieszkanie i nie chciał się odczepić, to powiedziałbyś że wariat albo zalutował między oczy... a na bananowej można! Tam nie takie cuda przechodzą. Tutaj drobni i tak mają "szczęście". Ktoś im daje Złodziej na złodzieju w tym kraju. Gdyby ktoś na ulicy podszedł i powiedział, że daje 20 tys. za twoje mieszkanie i nie chciał się odczepić, to powiedziałbyś że wariat albo zalutował między oczy... a na bananowej można! Tam nie takie cuda przechodzą. Tutaj drobni i tak mają "szczęście". Ktoś im daje te 10%. Ile jest wehikułów, które golą do żywego...
~Dorota
To samo w kolejnej firmie. I żadne instytucje nadzoru finansowego nie widzą nic złego w wykiwaniu drobnych akcjonariuszy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki