REKLAMA

Polakom na ratunek praca tymczasowa

2020-06-29 15:00
publikacja
2020-06-29 15:00
fot. molcay / Shutterstock

W czerwcu 45 proc. pracowników tymczasowych zatrudnionych przez agencję OTTO Work Force zostało zwolnionych z poprzedniej pracy, a 80 proc. miało wcześniej zajęcie w gastronomii, usługach lub produkcji. 

Choć prym przed epidemią w pracy tymczasowej wiedli obcokrajowcy, teraz obserwuje się przewagę polskich pracowników. "Po zamknięciu granic nie było napływu nowych pracowników ze Wschodu, ale na rynek pracy wróciła część Polaków, którzy do tej pory pracowali za granicą", komentuje wyniki badania Tomasz Dudek, managing director OTTO Work Force Polska. 

Najczęstszym powodem podjęcia pracy tymczasowej było zwolnienie z poprzedniej pracy - taką odpowiedź zadeklarowało 45 proc. respondentów, 25 proc. opowiedziało się za zamknięciem zakładu pracy, a 20 proc. - za zamknięciem całej branży. Dla 7 proc. powodem zmiany było obniżenie wynagrodzenia w poprzedniej firmie. 

Nowi pracownicy pochodzili głównie z trzech branż - gastronomii, produkcji i usług. 68 proc. musiało podjąć natomiast pracę w zupełnie innej niż dotychczas dziedzinie. "Nowa sytuacja rynkowa zmusiła wiele osób do przekwalifikowania się i podjęcia pracy tymczasowej. Mimo wszystko aż 70 proc. respondentów wskazało, że nie zamierza wrócić do poprzedniej branży, nawet jeśli sytuacja gospodarcza ulegnie poprawie", czytamy w raporcie.  

Agencja pracy tymczasowej OTTO Work Force na podstawie rozmów z 500 pracownikami przedstawiło raport dotyczący zatrudnienia w czasach COVID-19. 

/ Bankier.pl

WS

Źródło:
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jes
Sukces PiS'u !!!!!!!!!!!!!!!!

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki