REKLAMA

Polacy stracili przez korki 4 mld zł. W tych miastach jeździ się najgorzej

Anna Drozd2016-03-03 15:45redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-03-03 15:45
Polacy stracili przez korki 4 mld zł. W tych miastach jeździ się najgorzej
Polacy stracili przez korki 4 mld zł. W tych miastach jeździ się najgorzej
fot. BARTLOMIEJ KUDOWICZ / / FORUM

Korki to problem większości miast w Europie. Polskie miasta nie są w tym względzie odosobnione. W 2015 roku korki kosztowały polskich kierowców prawie 4 mld zł. A sami kierowcy tracą w nich miesięcznie od 5-8 h.

Jak wynika z najnowszego raportu o korkach w 7 największych miastach w Polsce przygotowanego przez Deloitte i Targeo.pl, Wrocław kolejny rok z rzędu okazał się być najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce. Zaraz za nim uplasował się Kraków, na trzecim Poznań, a na miejscu czwartym Warszawa.

Z przeprowadzonej analizy wynika, że pracujący kierowcy w siedmiu największych miastach Polski – Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Gdańsku – stracili w korkach w 2015 r. średnio 14,6 mln zł dziennie, czyli prawie 321 mln zł miesięcznie.

Korki nie są tylko problemem kierowców. Z tego tytułu polska gospodarka także ponosi stratę - łączny koszt wszystkich korków to prawie 0,2% PKB.

To stanowi 3,3 mld zł, których można było by nie tracić lub wydać na coś innego - mówi Rafał Antczak, członek zarządu Deloitte Consulting.

Źródło:
Anna Drozd
Anna Drozd
redaktor Bankier.pl

W Bankier.pl od 2009 roku. Redaktor odpowiedzialna za tworzenie materiałów wideo, relacji i wywiadów dla internetowego kanału wideo - Bankier.tv. Podejmuje tematykę rynku nieruchomości, prezentuje ciekawe pomysły na biznes i nowinki technologiczne, porusza bieżące tematy gospodarcze ważne dla Kowalskiego i jego portfela. Tel. 22 333 99 10

Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (22)

dodaj komentarz
~miniekonomista
Do obecne chwil żaden doktor,czy profesor ekonomii narodowej nie obliczył ile kazda rodzina
biedna ,czy nawet bogata ,a i pojedynczy single ,którzy w nadmiarze ogladaja telewizje publiczna
i komercyjna i sami nie sa zdolni policzyć o ile wzrosły ich rachunki energetyczne z tytułu emitowanych reklam -ca 70 % ogolnego czasu
Do obecne chwil żaden doktor,czy profesor ekonomii narodowej nie obliczył ile kazda rodzina
biedna ,czy nawet bogata ,a i pojedynczy single ,którzy w nadmiarze ogladaja telewizje publiczna
i komercyjna i sami nie sa zdolni policzyć o ile wzrosły ich rachunki energetyczne z tytułu emitowanych reklam -ca 70 % ogolnego czasu antenowego.Firmy energetyczne zacierają rece ,że są rentowne i ztego tytułu mogą uzyskać wyższe pensje,premie i nagrody,a nawet trzynastki i czternaski po odprowadzeniu 23 % WAT-u,ktory w zasadzie płaca klienci na wystawionych dla nich rachunkach .
~bolek
A u nas w Sosnowcu bez korków...
~obywatel_Polski_A
a u was jest juz motoryzacja?
~s6
Nie znam Wrocławia ale nieszczęśliwie leży nad rzekami i kanałami, i wygląda jakby miał ma za mało mostów. Chcąc przejechać rzekę i kanał wszyscy muszą jechać na najbliższy most. Zasypać te kanały, po co ich tak dużo.
~A2
Jak sam piszesz, nie znasz sprawy. To po co się odzywasz? Stoisz w korku i się nudzisz?
~slublina
W Lublinie niedawno wprowadzili zieloną falę i jest trochę, ale niewiele lepiej. Przynajmniej na moim odcinku. Tutaj trzeba byłoby przekopać jakies tunele i pobudować wiadukty. Za dużo jest kolizyjnych skrzyżowań, a ulice są dużo za wąskie jak na 400-tys. miasteczko.
~exKrakus
Władze Krakowa mają w głębokim poważaniu fakt, że kierowcy stoją w gigantycznych korkach. Mało tego, swoimi decyzjami ZIKID (spółka miejska stworzona - o ironio - w celu "zarządzania" infrastrukturą drogową, tworzy dodatkowe korki. Krakowianie wiedzą o co chodzi.
~dro
a w ostatnim na 1-wszym byla Lodz, wiec jak to kurka wodna w koncu jest???? badania robione za kase..., dla kasy
~paź
W Łodzi pod koniec 2015 oddano trasę W-Z; otworzono skrzyżowanie marszałków i wiele innych. Ot co.
~A2 odpowiada ~paź
Właśnie, w Łodzi się ostatnio dużo zmienia na lepsze. Żeby się jeszcze kierowcy kochani nauczyli ruszać z większą werwą i nie jeździć środkiem 40 km/h.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki