Polacy sprzedali ponad milion książek w Chinach

Ponad milion egzemplarzy książek autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich trafiło w ręce chińskich czytelników. To największy sukces wydawniczy na niełatwym chińskim rynku. Popularne na całym świecie książki państwa Mizielińskich tłumaczą najmłodszym dzieciom otaczający je świat. W Pekinie para autorów spotkała się ze swoimi najwierniejszymi czytelnikami.

(fot. Bai Yu/Xinhua via ZUMA Wire / FORUM)

Jedna z najpopularniejszych pozycji stworzona przez polskich grafików to książka "Mapy". Chińskie dzieci poznają geografię świata, ale też i jego ciekawostki dzięki Aleksandrze i Danielowi Mizielińskim. Teraz chiński wydawca świętuje milion sprzedanych kopii w Chinach - mówi Polskiemu Radiu Aleksandra Mizielińska. Daniel Mizieliński dodaje, że sukces jest zaskoczeniem, choć to zasługa wydawnictwa Dwie Siostry, w którym wydawane są książki.

Instytut Polski w Pekinie zorganizował spotkanie autorskie Aleksandry i Daniela Mizielińskich z czytelnikami, w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Dyrektor Instytutu Magdalena Czechońska zaznacza, że książki nie tylko atrakcyjnie opowiadają o świecie, ale młodym Chińczykom przybliżają także nasz kraj. To alternatywa dla chińskich publikacji, która opowiada o świecie i która opowiada o Polsce, bo w każdej z tych publikacji autorzy opowiadają coś o kraju, z którego pochodzą - mówi wydawca.

Książki dla najmłodszych polskich autorów są coraz chętniej tłumaczone na język chiński. Aleksandra i Daniel Mizielińscy spotykali się z czytelnikami w Szanghaju, Hangzhou i Pekinie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /zr

Źródło: IAR
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,9% I 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,6% X 2017
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,6% I 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl