REKLAMA

Polacy powodują coraz więcej wypadków drogowych za granicą

2016-07-27 04:26
publikacja
2016-07-27 04:26

Polscy kierowcy od 2005 roku spowodowali na zagranicznych drogach ponad 429 tys. wypadków.

Polacy powodują coraz więcej wypadków drogowych za granicą / fot. deyangeorgiev / YAY Foto

Z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) wynika, że statystykę tę podbił szczególnie rok 2015, kiedy w krajach objętych systemem zielonej karty nasi rodacy doprowadzili do 52 tys. takich zdarzeń. To o 11 proc. więcej niż rok wcześniej - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Najwięcej wypadków i kolizji z udziałem Polaków zdarza się na drogach państw, które są celem emigracji zarobkowej albo leżą na szlakach handlowych.

"Nasi zmotoryzowani stanowią coraz większe zagrożenie na zagranicznych drogach. Przyczyny to poczucie bezkarności, brawura, brak umiejętności i zaniedbanie przygotowania do prowadzenia pojazdu w warunkach innych niż krajowe" - mówi prezes PBUK Mariusz Wichtowski.

Z kolei na naszych drogach największe zagrożenie stanowią Niemcy. Na drugim miejscu są Litwini.

Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne

Koszty leczenia, akcji ratowniczej albo transportu medycznego z zagranicznego urlopu do kraju mogą zrujnować budżet niejednego turysty. Koszt polisy turystycznej na dwutygodniowy wyjazd, która chroni przed takimi wydatkami, zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych za osobę. Wybór odpowiedniej (również cenowo) nie jest jednak łatwy.

Ceny OC wzrosły średnio o 46 proc.

Ceny OC wzrosły średnio o 46% – potwierdza to najnowszy raport rankomat.pl. Podwyżki dotykają już wszystkich właścicieli pojazdów a nie tylko wybranego segmentu klientów. Zapłacimy więcej za OC nie tylko po spowodowaniu szkody, ale nawet z powodu... wybranej pojemności silnika!

Co ciekawsze – posiadacze najpopularniejszych diesli 1.9 TDi i 2.0 TDI obarczanych do tej pory największymi zwyżkami mogą spać spokojnie – oni największe podwyżki mają już za sobą. Teraz na „cenzurowanym” znajdują się silniki benzynowe 1,6 - czytaj więcej.

PAP/sp/rankomat.pl

Źródło:Bankier24
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~życzliwy_tłumacz
"Nasi zmotoryzowani stanowią coraz większe zagrożenie na zagranicznych drogach. Przyczyny to poczucie bezkarności, brawura, brak umiejętności i zaniedbanie przygotowania do prowadzenia pojazdu

W WARUNKACH INNYCH NIŻ KRAJOWE"

- mówi prezes PBUK Mariusz Wichtowski.

Te inne warunki polegają
"Nasi zmotoryzowani stanowią coraz większe zagrożenie na zagranicznych drogach. Przyczyny to poczucie bezkarności, brawura, brak umiejętności i zaniedbanie przygotowania do prowadzenia pojazdu

W WARUNKACH INNYCH NIŻ KRAJOWE"

- mówi prezes PBUK Mariusz Wichtowski.

Te inne warunki polegają na tym, że w cywilizowanych krajach przepisy drogowe są po to żeby je przestrzegać, co dla polactwa jest zazwyczj rzeczą niewyobrażalną.
~abc
więcej Polaków wyjeżdża za granicę, to robią więcej wypadków ;) P.S. to dlatego składka urosła o 46 % ???
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Arek
Najwięcej wypadków jednak i tak powodują Chińczycy. Zresztą, najwięcej na świecie umiera także Chińczyków.
~Ppp
Ciekawe, jaki procent wypadków wynika z “przestępstw drogowych”, a jaki z błędów wynikających np. z innej organizacji ruchu lub innego oznakowania.
Pozdrawiam.

Powiązane: Budowa dróg i autostrad

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki