Polacy pokochali portale o modzie i urodzie

analityk Bankier.pl
Z roku na rok rośnie popularność serwisów internetowych poświęconych tematyce mody i urody. Według najnowszego raportu Polskich Badań Internetu, aż jedna trzecia wszystkich internautów w Polsce  odwiedza takie witryny.

Według zestawienia PBI liczba portali o modzie i urodzie zwiększyła się w ciągu 6 lat z niespełna 10 w roku 2005 do 73 obecnie. Mimo że tematyka skierowana jest głównie do kobiet,  aż 40% użytkowników serwisów na temat mody to mężczyźni. Pod względem wieku najliczniejszą grupą użytkowników stanowią internauci w wieku 15-24 oraz 25-34. Obie te grupy wiekowe łącznie stanowią 58% wszystkich użytkowników serwisów modowych.


Z najnowszych badań Megapanel wynika, że wraz ze wzrostem liczby witryn modowych dynamicznie rośnie liczba internautów korzystających z nich.  Wystarczy wspomnieć, że pod koniec 2005 roku portale o modzie i urodzie odwiedzało około 700 tys. internautów, podczas gdy  w lutym 2011 roku liczba ta przekroczyła 6 mln. Taki wynik oznacza blisko dziewięciokrotny wzrost zainteresowania.

 

Liderem wśród witryn poświęconych tematyce modowej jest portal Wizaz.pl. Należący do wydawnictwa Edipresse serwis mógł pochwalić się w lutym 2, 37 mln użytkowników. Drugi w zestawieniu portal Uroda.onet.pl zanotował w tym czasie oglądalność na poziomie 1,31 mln użytkowników. Trzeci stanął na podium portal Alemodelki.pl z 800 tyś. użytkowników. Pod względem czasu spędzanego na stronie liderem ponownie został Wizaz.pl. Jego użytkownik korzysta ze strony średnio 22 min 49 sec. Drugie i trzecie miejsce w zestawieniu zajęły witryny Avanti24.pl oraz Groszki.pl, notując średni czas na poziomie powyżej 16 minut.Serwisy modowe nie tylko zyskują popularność wśród użytkowników (6,4 mln użytkowników), ale rośnie także ich przewaga nad innymi witrynami w segmencie kobiecym. Tematyka mody i urody cieszy się większą popularnością niż np. portale poświęcone dzieciom i rodzinie, z których korzysta 4,5 mln internautów. Także witryny o gotowaniu odwiedza mniej, bo tylko 4,4 mln internautów.  Moda deklasuje także portale z sennikami i horoskopami. Odwiedza je4,1 mln użytkowników.

Grzegorz Marynowicz
Bankier.pl

Grzegorz Marynowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ona

ja tam lubie wizaz :]

! Odpowiedz
0 0 mariola_k

Lepiej byłoby: Polki pokochały..
Nadal nie do końca prawda, ale już bliżej ;) Poza tym to wszystko uogólnianie, w sumie nie napisali "wszyscy Polacy" tylko Polacy - a ile ich jest to nie wiadomo.

! Odpowiedz
0 0 ~dfsdf

ale to reklama w innej formie . tych normalnych reklam już nikt nie ogląda więc sie pisze takie gów.na

! Odpowiedz
0 0 ~ntnt

Jestem Polakiem i wcale nie kocham tych twoich portali o modzie i urodzie. Następnym razem zastanów się głębiej nad tytułem artykułu.

!
Polecane
Najnowsze
Popularne