REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Polacy nadal liderami migracji na Islandii

2020-04-27 10:45
publikacja
2020-04-27 10:45

Co czwarty nowy imigrant osiedlający się w zeszłym roku na terenie Islandii pochodził z Polski — wynika z danych urzędu statystycznego z siedzibą w Reykjaviku.

fot. / / Shutterstock

Dominacja polskiej siły roboczej w gronie imigrantów na Islandii nie jest niczym nowym (vide "Inwazja Polaków na Islandię" i "Tylu Polaków na Islandii jeszcze nie mieszkało"). Statystyki opublikowane w ostatnich tygodniach przez tamtejszy urząd potwierdzają tę prawidłowość.

W 2019 roku populację Islandii powiększyło grono 2642 imigrantów z Polski, co stanowiło 27,6 proc., a tym samym najliczniejszą grupę spośród wszystkich nacji osiedlających się na terenie tego kraju. Decyzje migracyjne Polaków w największym stopniu odbiły się też na danych dotyczących emigracji z Islandii. Jak podają oficjalne statystyki, w minionym roku z wyspy wyprowadziło się łącznie 4410 obcokrajowców. 1436, czyli blisko 30 proc. stanowili Polacy.

Polacy szturmowali Islandię w największej mierze tuż przed kryzysem finansowym 2008 roku, gdy rocznie osiedlało się tam nawet 5,5 tys. nowych imigrantów znad Wisły. Z powodu krachu również rekordowa była liczba polskich imigrantów, którzy opuścili wyspę. Druga duża fala imigracji z Polski przypadła na okolice roku 2017, gdy przeniosło się tu ponad 4,5 tys. osób polskiego obywatelstwa. W ostatnich latach napływ imigrantów z Polski zwalnia. Każdego roku wyspę opuszcza od 1 do 2 tys. mieszkających tam Polaków.

MW

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (7)

dodaj komentarz
jacek-19
Jak ktos lubi marznac, czemu nie.
heimir
Klimat mi jak najbardziej odpowiada, chętnie bym pojechał!
jacek-19
Tylko, ze tam zima trwa od wrzesnia do maja, a w maju zaczyna sie pozna jesien.
obeznany
Nie da się mieszkać w tamtym klimacie. Pod tym względem to najgorsze miejsce do życia na świecie. Na szczęście jest dobry socjal, spokój i wysokie pensje.
wyrwin666
Mieszkałem tam 2 lata. Co do klimatu to pełna zgoda ,że jest okropny . Kwestie socjalne itp . to sorry, ale jest to głupi system gdzie bezrobotny ma lepiej niż ten co pracuje ... Socjalizm w każdej wersji jest głupi.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki