REKLAMA

Polacy na majówkę wybierają się do Chorwacji. Apel o zachowanie ostrożności

2021-04-22 17:09
publikacja
2021-04-22 17:09
fot. Dreamer4787 / Shutterstock

Ambasada RP w Zagrzebiu zaapelowała do Polaków, którzy w okresie majówki udadzą się w podróż do Chorwacji, o zachowanie ostrożności w związku z panującą w tym kraju trzecia falą pandemii koronawirusa.

"W związku z dużym zainteresowaniem podróżami do Chorwacji w okresie majówki, Ambasada RP w Zagrzebiu informuje, że Chorwacja znajduje się obecnie w kulminacyjnej fazie trzeciej fali pandemii, która kilka tygodni temu przetoczyła się m.in. przez Polskę, Czechy i Słowację" - napisano w komunikacie ambasady opublikowanym na stronach rządowych.

Ambasada w Zagrzebiu informuje też, że statystyki z ostatnich siedmiu dni pokazują, że średnia dzienna liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 na milion mieszkańców należy w Chorwacji do najwyższych w UE. "Niestety, w Chorwacji w dalszym ciągu utrzymuje się wyraźny trend wzrostowy zakażeń" - podaje polska placówka w Zagrzebiu.

Przypomina też, że w Chorwacji obowiązuje nakaz noszenia maseczek w obiektach zamkniętych oraz na otwartej przestrzeni publicznej wszędzie tam, gdzie można oczekiwać większego przepływu ludności lub nie można zachować dystansu 1,5 m.

Wyjaśnia, że obostrzenia epidemiczne wprowadzane są zarówno na szczeblu centralnym, jak i lokalnym w zależności od natężenia zarażeń. Dodatkowe obostrzenia wprowadziły także regiony z ośrodkami w Dubrowniku, Zadarze, Splicie, Rijece i Zagrzebiu - dodano.

"W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów epidemicznych nie tylko ze względu na grożące kary, ale przede wszystkim z dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo" - zaapelowano w opublikowanym komunikacie.

Polska ambasada prosi też planujących podróż do Chorwacji o monitorowanie regularnie zamieszczanych komunikatów na stronie placówki: https://www.gov.pl/web/chorwacja

"Mamy nadzieję, że w ciągu najbliższych tygodni sytuacja ulegnie poprawie na tyle, by w lecie można się było cieszyć urokami Chorwacji – czego Państwu i sobie życzymy" - zaznaczono w komunikacie.

autor: Krzysztof Kowalczyk

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (9)

dodaj komentarz
lelo1949
Cwaniakują ,po powrocie zapraszamy na kwarantannę
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
karbinadel
Czyli są kraje, w których nie ma przymusu noszenia maseczki na pustej ulicy?
andrew_
Jeden dodatkowy dzień wolnego i wyjazd do Chorwacji. Toż to rzut beretem. Bo beret trzeba mieć nieźle zryty.
the_mind_renewed
Ujmująca historia. Ale my szalejemy, w głowie mamy majówki ! w np. Chorwacji. Nie martwimy się o jutro. A wiecie jak przyjemnie potrzymać w ręce uncję metalu szlachetnego? Żadna majówka tego nie zastąpi.

https://www.youtube.com/watch?v=rOpHeR2ACfk
bha
Apel o ostrożność nosi miano tzw. walki z Pandemią brak słów.
semperparatus
Jasenovac pamiętamy!
vonmisses
Dokładnie! Ciągoty hitlerowskie rodacy nasi mają duże... A to Tatry Słowackie, a to Węgrzy, a to Chorwacja... Chociaż raczej stawiam, że słabo z historii wyedukowani... A przy okazji Chorwacji dodałbym wątek watykański i zacnego franciszkanina jednego z tamtych zacnych czasów...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki