REKLAMA

Polacy hojni w Walentynki

2015-02-04 11:59
publikacja
2015-02-04 11:59
Polacy hojni w Walentynki
Polacy hojni w Walentynki
/ thetaXstock

Wyniki najnowszej ankiety PAYBACK Opinion Poll (POP) pokazują, że 77% Polaków uważa Walentynki za miły zwyczaj. 85% obdaruje 14 lutego przynajmniej jedną osobę. W tym roku chętniej zdecydujemy się na droższe prezenty. Niezawodnie prym wiodą kwiaty, perfumy i słodycze.

Lubimy Walentynki, ale bez fajerwerków!

Jak wskazują wyniki PAYBACK Opinion Poll (POP), Walentynki są lubiane przez Polaków. 77% badanych jest zdania, że to miły zwyczaj i jest dobrą okazją, by wyrazić bliskim uczucia. Święto to ma duże znaczenie dla 18% pań i 11% panów. Reszta podchodzi do niego ze średnim lub małym entuzjazmem. Powszechnie uważa się, że Walentynki są komercyjnym świętem, ale tylko 1% ankietowanych jest tego zdania.

Badanie POP pokazuje, że plany Polaków na ten dzień nie są huczne. Spędzimy go z partnerem raczej w domu (57%), "niż na mieście" (30%). W 2014 roku wspólne wyjście deklarował 20% ankietowanych. Jeżeli już planujemy z drugą połówką romantyczny wieczór poza domem, najczęściej wybierzemy wspólny wypad do restauracji (15%), kina (12%) lub teatru (4%).

Polacy hojni w Walentynki

85% ankietowanych deklaruje, iż kupi bliskiej osobie w dniu Św. Walentego prezent. Upominek z myślą tylko o partnerze lub partnerce planuje 58% Polaków. Pozostali obdarują dodatkowo członków rodziny i przyjaciół. Panie zrobią to częściej (39%) niż Panowie. (20%).

Na zakupy badani wybiorą się do tradycyjnych, stacjonarnych sklepów - 44% badanych wybierze centra handlowe, a 15% mniejsze, wyspecjalizowane sklepy. Z usług e-sklepów w tym roku zamierza skorzysta

Wydatki Polaków na Walentynki
Rok 2014 2015
do 50 zł 68% 55%
51 - 100 zł 22% 31%
powyżej 100 zł 10% 13%

Zmianie uległa struktura wydatków na walentynkowe prezenty. W 2014 roku blisko 68% zamierzało wydać kwotę do 50 zł. W tym roku wydatek na tym poziomie deklaruje 55% Polaków. Na droższe upominki zdecyduje się 44% ankietowanych.

Walentynkowe oczekiwania - czy trafimy w gust?

Zakup prezentu bywa wyzwaniem. Zdarza się, że oczekiwania obdarowanego rozmijają się z planami kupującego. Wyniki POP pokazują, że kobiety liczą na kwiaty (48%), biżuterię (32%), perfumy (26%), książki (20%) oraz bilety do kina i teatru, a także bieliznę (17%). Panowie trafiają z prezentem pierwszego wyboru! Polki dostaną kwiaty (61%), potem słodycze (32%), których nie uwzględniły w swoich walentynkowych oczekiwaniach. Na trzeciej pozycji znalazła się biżuteria (15%), a tuż za nią kosmetyki (14%).

Polscy mężczyźni są praktyczni i najchętniej od ukochanej dostaliby akcesoria elektroniczne (35%). Część panów liczy również na kreatywność drugiej połówki i życzyliby sobie prezentu przygotowanego samodzielnie (32%)! Mile widziane są też perfumy (28%), książki (26%) oraz gadżety do samochodu (24%) i płyty (18%). Polki swoim partnerom najczęściej kupią perfumy (30%). Na kolejnych pozycjach znajdują się słodycze (24%), książki (24%), płyty (18%) i akcesoria elektroniczne (14%).

Warto zaznaczyć, że wszechobecne maskotki walentynkowe są mało popularnym prezentem zarówno wśród pań jak i panów.

PAYBACK Opinion Poll

To badanie zostało przeprowadzone na uczestnikach Programu PAYBACK metodą ankiety online, na grupie 503 osób. Grupa badawcza w wieku 18-65 lat, dobrana została tak, aby odpowiadać strukturze demograficznej kraju.

PAYBACK Polska

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~niunia
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~HelenaMarian
Komercja pelną gębą. O swięcie Kupały niewielu Polakow wie. O jakieś obcej wydumce trąbią wszyscy. Maskotką w walentynki mogą się obdarowywać uczniowie, jak im z kieszonkowego zostanie. Kochane kobiety byc może oczekują gadżetu, np. nowego Mini, a Panowie BMW. Żony/mężowie prezentu finansowego nie dostaną, bo po Komercja pelną gębą. O swięcie Kupały niewielu Polakow wie. O jakieś obcej wydumce trąbią wszyscy. Maskotką w walentynki mogą się obdarowywać uczniowie, jak im z kieszonkowego zostanie. Kochane kobiety byc może oczekują gadżetu, np. nowego Mini, a Panowie BMW. Żony/mężowie prezentu finansowego nie dostaną, bo po co wyrzucać wspólną forsę. Dobry seks jest najlepszy.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki