Polacy chętniej spędzają wakacje w kraju

55 procent Polaków planuje wyjechać na wakacje. To o 5 punktów procentowych więcej niż w zeszłym roku. Według badań Ipsos Polska, na zagraniczną wycieczkę wybieramy najchętniej Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie, na drugim miejscu jest Chorwacja, później Włochy i Grecja.

Polacy chętniej spędzają wakacje w kraju
Polacy chętniej spędzają wakacje w kraju (YAY Foto)

73 procent badanych deklarujących wyjazd, wakacje jednak spędzi w Polsce. To 1,8 mln osób więcej niż w zeszłym roku. Krzysztof Piątek, prezes biura podróży Neckermann, mówi, że dla Polaków najważniejsze jest bezpieczeństwo i jest to skutek codziennych doniesień o skomplikowanej sytuacji geopolitycznej w wielu, popularnych dotychczas, miejscach wypoczynku turystów za granicą.

"Polscy klienci w tak niespokojnych czasach, jak je oceniają, dochodzą do wniosku, że może tym razem spokojniej będzie gdzieś blisko, w kraju. Polska jest postrzegana jako jedno z bezpieczniejszych miejsc na świecie i w Europie" - dodał Krzysztof Piątek.

Również z powodów bezpieczeństwa spadek notują Turcja, Egipt czy Tunezja, ale także Grecja, która z pozycji lidera w zeszłym roku spadła na piąte miejsce.

Tomasz Frączek, prezes zarządu Mondial Assistance, mówi, że wpływa na to wiele aspektów. "Wydaje nam się, że niebagatelnym czynnikiem jest panujący w dalszym ciągu chaos w Grecji. Tanio nie jest, a dodatkowo imigranci, uchodźcy, którzy przez wyspy greckie przepływają. Dla wielu ludzi nie jest to zachęta, żeby tam właśnie spędzać wyśnione wakacje" - mówi Tomasz Frączek.

Na wakacje za granicą Polacy planują wydać niecałe 3 tysiące złotych, to więcej o 300 złotych w porównaniu z 2015 rokiem. Koszty polskiego wyjazdu to prawie 1500 złotych, więcej o 170 złotych niż rok temu.

Badanie zostało zrealizowane na zlecenie Mondial Assistance przez Ipsos Polska w dniach 4-31 maja 2016 roku metodą wywiadów ilościowych techniką CATI na reprezentatywnej próbie 2 tysięcy respondentów.

IAR/Natalia Żyto/dj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~kasa

Sprawdzone oferty z kasą na wakacje ;) Zapraszam http://extrakredyty.prv.pl/

! Odpowiedz
0 1 ~ola

No właśnie bo się boją ,,bombowych" wakacji.

! Odpowiedz
0 3 ~Grzechu_comeback

KAMPEREM Rodacy! KAMPEREM!!! Nic się bardziej nie opłaca i nic nie daje większej radochy. SERIO!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil