REKLAMA

Polacy chętnie kupują niemieckie auta

2014-10-03 04:17
publikacja
2014-10-03 04:17
Polacy chętnie kupują niemieckie auta
Polacy chętnie kupują niemieckie auta
/ EastNews

Polacy kupujący używane samochody najbardziej ufają niemieckiej myśli motoryzacyjnej. Tak wynika z analizy dziesięciu lat działania serwisu z używanymi autami otomoto.pl.

Źródło: otomoto

Aleksandra Kubicka z serwisu zaznacza, że pierwsze miejsca w rankingu zajmują samochody z grupy Volkswagen. Liderem jest Golf, o którego codziennie pyta 57 tysięcy użytkowników. Na kolejnych miejscach rankingu dziesięciolecia jest VW Passat, Audi A4, Opel Astra, Audi A6, Skoda Octavia i VW Polo. Dopiero na ósmym miejscu znajduje się amerykański Ford Focus. Dziesiątkę zamyka Audi A3 i Mercedes klasy E.

Na przestrzeni lat zmieniło się też podejście Polaków do silników. Jeszcze niedawno królowały napędy wysokoprężne. Jednak z czasem ceny benzyny i oleju napędowego zrównały się. W związku z tym wiosną zeszłego roku użytkownicy częściej zaczęli poszukiwać aut z silnikiem benzynowym niż z dieslowskim.

W ciągu dziesięciu lat funkcjonowania serwisu otomoto.pl na jego serwerach zamieszczono 18 milionów ogłoszeń dotyczących sprzedaży samochodów. Obecnie co minutę przybywa tam 20 nowych ofert sprzedaży aut.

Najczęściej poszukiwane auta:

1. VW Golf

2. VW Passat

3. Audi A4

4. Opel Astra

5. Audi A6

6. Skoda Octavia

7. VW Polo

8. Ford Focus

9. Audi A3

10. Mercedes E Klasa


Auta najczęściej wystawiane na sprzedaż:

1. VW Golf

2. VW Passat

3. Opel Astra

4. Audi A4

5. Ford Focus

6. Opel Vectra

7. Ford Mondeo

8. Opel Corsa

9. Skoda Octavia

10. Renault Megane


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwarbuła/ab


Źródło:IAR
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~x-man
Polacy kupują Niemiecki szrot.
~mechsamoch
do wszystkich z wyjątkiem Skody auta 6l. to techniczne złomy które kupują polaczki a pózniej muszą dokładać podwójnie na wymiane części
~msz
Niemieckie mają sens - przynajmniej tworzone w ten sposób miejsca pracy nie są za daleko od kraju.
~seth
szukają benzyn bo można je zagazować, a w dieslach jest dużo drogich awaryjnych podzespołów, a nie dlatego że ceny paliw się zrównały.
~karol
Zazdrości mi pół wsi kiedy jadę Golfem TDI.
~DAWAJDAWAJ
Żyjem sobie w trudzie ,znoju-orzem ziemie, grzebie w gnoju !jestem panem W całej wsi bo mam golfa W TDI. Wszyscy we wsi mnie szanują , gdy zajadem swoją furom ... Laski piszczom ,kury gdaczom kiedy w golfie mnie zobaczom ! gdy zajadem zaś pod kościół wszyscy mówiom TO jest gościu... WÓZ wymiata Fordy,Fiaty widać we wsi Żyjem sobie w trudzie ,znoju-orzem ziemie, grzebie w gnoju !jestem panem W całej wsi bo mam golfa W TDI. Wszyscy we wsi mnie szanują , gdy zajadem swoją furom ... Laski piszczom ,kury gdaczom kiedy w golfie mnie zobaczom ! gdy zajadem zaś pod kościół wszyscy mówiom TO jest gościu... WÓZ wymiata Fordy,Fiaty widać we wsi kto bogaty-a sam znaczek TDI wszystkim się po nocach śni .Idę orać bo już czas zanim ZAZDROSC ZEŻRE wAS. Wy se siedźta i czytajta .mego WOZA podziwiajta!!!bo to auto cud techniki,Niemce robiom super bryki

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki