Polacy chcą zainteresować Hindusów sprzętem do wydobycia węgla

Ministerstwo Rozwoju chce wypromować polską branżę górniczą w Indiach. Z wizytą do Polski przyleciał przedstawiciel Ministerstwa Węgla tego kraju, Anil Swarup.

Polacy chcą zainteresować Hindusów sprzętem do wydobycia węgla
Polacy chcą zainteresować Hindusów sprzętem do wydobycia węgla (fot. deyangeorgiev / YAY Foto)

Wiceszef resortu rozwoju, Radosław Domagalski-Łabędzki wyjaśnia, że polska gospodarka może zaoferować Hindusom maszyny do wydobycia węgla. Zdaniem przedstawiciela ministerstwa hinduski przemysł będzie wydobywał węgiel nie tylko metodą odkrywkową, ale także kopiąc podziemne chodniki. Radosław Domagalski-Łabędzki powiedział, że polskie firmy mają doświadczenie w eksporcie na cały świat. Polska oraz Indie, zdaniem wiceministra mogą też współpracować w dziecinie procedur bezpieczeństwa.

Indie zapowiadają, że węgiel będzie dla tego kraju ważnym źródłem energii elektrycznej. Pod koniec ubiegłego roku, ruszyła tam budowa największej kopalni węgla w Azji. Ma potrwać pięć lat.

Polscy politycy i przedsiębiorcy brali udział w misjach gospodarczych do Indii, które odbyły się pod koniec ubiegłego i na początku tego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Karol Tokarczyk/moc

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 2 ~StanRS

Pewnie tak będzie jak z Ursusami dla Etiopii i tramwajami do Kijowa. A za wszystko i tak zapłaci polski podatnik.

! Odpowiedz
0 0 ~lewa

Niemcy dostarczyli Grekom sprzet na kredyt.
Cholerni akwizytorzy, wciskają gówno na raty , a potem windkatorzy mordy rozdziawiają. Zakazać ukarać akwizytorów i windykatorów

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne