Pogrom w Tesco trwa. Do zwolnienia ponad 2 tys. pracowników

2019-08-05 12:20
publikacja
2019-08-05 12:20

Jedne do likwidacji, a drugie do sprzedaży - z tygodnia na tydzień znikają kolejne markety Tesco. Tym razem zadecydowano o zamknięciu czterech hipermarketów: w Rzeszowie, Żarach, Gliwicach i Tychach. Zwolnienia obejmą łącznie ponad 2 tys. osób. 

/ fot. Toby Melville / Reuters

Pracodawca zawiadomił NSZZ "Solidarność" na początku sierpnia o zamiarze rozwiązywania umów z przyczyn niedotyczących pracowników. Jako przyczyny wymieniono: 

  • zamknięcie sklepów formatu hipermarket w Rzeszowie, Żarach, Gliwicach i Tychach
  • zmianę struktur oraz redukcja zatrudnienia w sklepach na stanowiskach podstawowych i osób sprawujących nadzór nad pracownikami 
  • likwidacja stoisk i działów w wybranych sklepach
  • zmiany struktur organizacyjnych i redukcja zatrudnienia w Biurze Głównym, 
  • zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, zamykanych jednostek, biura głównego w związku z przyczynami ekonomicznymi.

Zwolnienia na stanowiskach podstawowych obejmą maksymalnie 1923 osoby, a wśród osób sprawujących nadzór nad pracownikami - 231 osób. Pracodawca zaznaczył, że redukcje będą przeprowadzane od 22 sierpnia do 31 października 2019 roku. 

Tesco podało w piśmie, że wszystkim pracownikom objętym procesem zwolnień grupowych zaoferowane będzie wsparcie w postaci pakietów inforrmacyjno-doradczych, spotkań informacyjno-doradczych oraz doradztwa telefonicznego. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
mark234
Tesco najgorszy polski supermarket i tyle w temacie, drogo brudno i nic nie ma.
jes
Sobota w Tesco przed niedzielą niehandlową. Pełno ludzi, półki w połowie puste, inne markety robią promocje i przeróżne badziewa by przygarnąć ludzi a w Tesco na 26 kas czynne 3 i kolejki na pół marketu. Niech znikną jak najszybciej.
kuba_rzeszowiak
Tesco najtańszy i najlepszy hipermarket. Najlepsze produkty. Otworzyli się zaraz po upadku PRL. Widać że wracamy do czasów PRL gdzie jest monopol. Polaków nie stać na duże sklepy i muszą robić zakupy w dyskontach gdzie 3 produkty na krzyż powykładane są na paletach od ziemi do sufitu. Gdzie się stoi w kolejkach. Tesco Tesco najtańszy i najlepszy hipermarket. Najlepsze produkty. Otworzyli się zaraz po upadku PRL. Widać że wracamy do czasów PRL gdzie jest monopol. Polaków nie stać na duże sklepy i muszą robić zakupy w dyskontach gdzie 3 produkty na krzyż powykładane są na paletach od ziemi do sufitu. Gdzie się stoi w kolejkach. Tesco wprowadziło pierwsze automatyczne kasy które sprawiły, że można wyjść ze sklepu w 5 minut.

Wolne Niedziele + Podatek Handlowy + inne Dobre Zmiany... = Efekt Dobrej Zmiany

Widać gdzie zmierzamy ... Venezuela+ 2000 osób do zwolnienia!!! Przez 20 lat Tesco istniało w polsce teraz nagle wszystko się zmieniło - SZOK OBUDŹCIE SIĘ
mark234
To był żart, chyba nie byłeś w porządnym supermarkecie każdy jest lepszy od tego teskowego dziadostwa nawet Carrefour który też jest beznadziejny.
artur17
Wysokie ceny, kiepska oferta i wystrój jak w PRL. Nie dziwię się, że to ich koniec.
sztos1
" Wysokie ceny, kiepska oferta i wystrój jak w PRL " .... bredzisz .
bha
Im mniejsza konkurencja na rynku tym ceny......... w górę
1as
Ryba psuje się od głowy.
W GB wałki podatkowe i może inne, u nas oszukiwanie na cenach (przy towarze i w kasie się rozmijały)...karma w końcu wraca.
glos_rozsadku
a ja będę płakać po TESCO bo to było zawsze dobre miejsce, by się w spokoju wysrać, gdy z dala od domu. Jak jechałem na wycieczkę samochodową po grupie wyszechradzkiej i spałem w aucie to dzięki tesco miałem gdzie srać i gdzie myć zęby, bo jest w każdym kraju.
1as
Ich kible są skrajnie obskurne, już lepiej na Orlenach i dworcach PKP wygląda ta sprawa.

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki