REKLAMA

Podwyżka prowizji od sprzedaży na Allegro

2020-07-16 09:40
publikacja
2020-07-16 09:40
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

Allegro podwyższa prowizję dla sprzedawców od części artykułów m.in. mebli, lamp, wózków dla dzieci oraz fotelików samochodowych.

Zmiany w opłatach wchodzą w życie od 31 lipca. Allegro zwiększy wysokość prowizji sprzedażowej w ośmiu kategoriach:

  • Dziecko,
  • Elektronika,
  • Dom i ogród,
  • Firma i usługi,
  • Kolekcje i sztuka,
  • Sport i turystyka,
  • Kultura i rozrywka,
  • Uroda.

Przykładowo, w podkategorii Wózki, oprócz panelu Akcesoria, (główny dział - Dziecko) prowizja będzie wynosiła 9 proc. dla przedmiotów do 800 zł, natomiast 72 zł + 3% od nadwyżki ponad 800 zł dla przedmiotów, których cena jest większa od tej sumy. Z kolei w podkategorii Akcesoria prowizja wyniesie 12 proc. Do tej pory prowizja w wymienionych działach była na poziomie 8 proc., ale nie więcej niż 80 zł.

Oprócz wymienionych kategorii wyższa o 10 p.p. będzie dodatkowa prowizja pobierana od sprzedaży w ofertach wyróżnionych. Podwyżka dotyczy ośmiu działów: Dom i ogród; Supermarket; Uroda; Zdrowie; Kultura i rozrywka; Motoryzacja; Kolekcje i sztuka; Firma i usługi.

- Przed zmianą: przedmiot kosztuje 100 zł, prowizja od sprzedaży wynosi 10% (10 zł). Dodatkowa prowizja w tej wyróżnionej ofercie wynosiła dotąd 50% od kwoty 10 zł, czyli 5 zł. Łączna prowizja w tym przypadku to 15 zł. Po zmianie: przedmiot kosztuje 100 zł, prowizja od sprzedaży wynosi 10% (10 zł). Dodatkowa prowizja w tej wyróżnionej ofercie będzie wynosić 60% od kwoty 10 zł, czyli 6 zł. Łączna prowizja w tym przypadku to 16 zł - czytamy w komunikacie prasowym Allegro.

DF

Źródło:
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (17)

dodaj komentarz
spaceavenger
Wystawiłem ten sam przedmiot na olx i tam. Z Allegro ktoś się odzywał może dwa razy, na OLX sprzedałem kilka sztuk w miesiąc. Allegro się kończy.
pazdzioch_indastries
dopiero chwalili się 300mln zyskiem, pazerne kreatury.Roczny koszt utrzymania średniego sklepu to nawet nie 500zł, szkoda że polak tak lubi być wykorzystywany
jes
Ostatnie kilka zakupów na allegro towarów powyżej 1000zł. W sklepie internetowym sprzedawcy towar droższy od kilku do kilkunastu procent niż wystawia na allegro.
Traktujecie klientów jak idiotów to płaćcie prowizję allegro.
januszbizensu
Raz, że masz narzędzia udostępnione co zmniejsza koszty, dwa prowizję można wrzucić w koszty, trzy masz większy rynek, cztery część transakcji obsługuje przez zautomatyzowany system = mniejsze koszty. Ludzie poszli w stronę wygody jeden serwis skończy się to brakiem różnorodnych produktów, bankructwami i wysokimi Raz, że masz narzędzia udostępnione co zmniejsza koszty, dwa prowizję można wrzucić w koszty, trzy masz większy rynek, cztery część transakcji obsługuje przez zautomatyzowany system = mniejsze koszty. Ludzie poszli w stronę wygody jeden serwis skończy się to brakiem różnorodnych produktów, bankructwami i wysokimi cenami. Małe firmy są orane stałymi opłatami, prowizjami i podatkami na każdym kroku to tylko powiększy tą patologię.
caling
Jak ileś lat temu wprowadzono ustawę antylichwiarską, to jakoś wszystko łatwo poszło i nikt z tym nic nie robił, a co to jest Allegro, to juz wielka lichwiarska firma, ale mają zbratowane wszystkie urzędy zapewne z uokik na czele, przecież ktoś im na tą lichwę pozwala bezkarnie podnosić te lichwiarskie procenty ,dawno Jak ileś lat temu wprowadzono ustawę antylichwiarską, to jakoś wszystko łatwo poszło i nikt z tym nic nie robił, a co to jest Allegro, to juz wielka lichwiarska firma, ale mają zbratowane wszystkie urzędy zapewne z uokik na czele, przecież ktoś im na tą lichwę pozwala bezkarnie podnosić te lichwiarskie procenty ,dawno temu to zwykłe osoby prywatne rozkręciły tą firmę, zresztą poczytajcie sobie kto jest właścicielem jakie fundusze to sami sobie odpowiecie dlaczego mają zielone światło na takie zachowania.
xiven
99% zysków generowanych przez nową technologie rabuje 1% najbogatszych

myśleliście że dzięki internetowi można zaoszczędzić na prowadzeniu sklepów stacjonarnych? owszem ale wy płacicie tyle samo, zyski zjada gruba ryba
marcing14
Apel do sprzedawców: podawajcie na allegro adresy swoich sklepów internetowych, by ominąć złodziejskie i monopolistyczne prowizje!
jes
Nie wolno bo allegro sprawdza ale łatwo znaleźć ich sklepy. I tu zaskoczenie - tam ceny wyższe niż na allegro.
jas2
Trzeba przyznać, że prowizje Allegro są horrendalnie wysokie. To drenaż sprzedawców.
Gdy do tego dodamy prawa konsumentów do kupowania dla zabawy i zwracania towarów to naprawdę koszty funkcjonowania firmy na Allegro robią się ogromne.
jas2
Rząd powinie stworzyć taką darmową platformę dla polskich przedsiębiorstw.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki