REKLAMA

Tauron podwyższa stawkę za prąd dla części odbiorców

2022-08-24 09:45, akt.2022-08-24 13:49
publikacja
2022-08-24 09:45
aktualizacja
2022-08-24 13:49

Tauron podnosi ceny energii elektrycznej. Firmy i sklepy od września w strefie I w taryfie C11 zapłacą 2,18 zł za kWh. To wzrost opłaty za prąd o ponad 50 proc., w lipcu stawka w wymienionej taryfie wynosiła 1,41 zł za kWh – podaje portal DlaHandlu.pl.

Tauron podwyższa stawkę za prąd dla części odbiorców
Tauron podwyższa stawkę za prąd dla części odbiorców
fot. Alex Yeung / / Shutterstock

Właściciele firm i sklepów otrzymali pisma od Tauronu. Dokument zawiera informacje o zmianie dotychczasowej zmiennej stawki energii elektrycznej w strefie I w taryfie C11. Od września cena wyniesie 2,18 zł za kWh, czyli o 0,77 zł więcej za kWh niż w lipcu. Cena prądu we wskazanej taryfie i strefie wynosiła jeszcze kilka miesięcy temu 0,37 zł. Tauron w tym roku już siedmiokrotnie aktualizował stawki opłat z 0,37 zł gr na 0,49 zł, następnie na 0,69 zł, potem na 0,93 zł, w czerwcu stawka skoczyła do 1,16 zł, w lipcu do 1,41 zł, a od września do 2,18 zł.

Z informacji przedstawionej przez serwis DlaHandlu.pl wynika, że nowe stawki Tauronu uwzględniają tarczę antyinflacyjną i obowiązują do 31 października 2022 r. Jednocześnie firma podaje, że w przypadku nieprzedłużenia tarczy cena prądu dla firm i sklepów w strefie I w taryfie C11 wzrośnie do 3 zł za kWh. 

Reklama

Zgodnie z najnowszymi informacjami Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, który m.in. wydłuża działanie tarczy antyinflacyjnej do 31 grudnia 2022 r. 

Ceny energii elektrycznej mogą wzrosnąć także dla gospodarstw domowych. Na początku lipca br. trzech z czterech sprzedawców prądu: Energa, Enea i Tauron złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki wnioski o zmianę obowiązującej taryfy na sprzedaż energii odbiorcom w gospodarstwach domowych. Aktualnie dokumenty są analizowane przez URE. Jak informował prezes URE, decyzje w sprawach tych taryf mogą zapaść jeszcze przed końcem wakacji.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

DF

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (87)

dodaj komentarz
prezestak
Pis wykrakal polska w ruinie a tusk chleb po 30 max za pół roku.
wibor3m
Tak kończy się infaltacyjny boom:

https://www.youtube.com/watch?v=xsdha5B5MW4
zlomufka
Jesteś moim Bogiem. miałem 7 lat.
wibor3m
Najlepszym pomysłem na działalność w tej chwili jest otwarcie solarium ;-)
Albo wypożyczalnię kaset wideo.....
wibor3m
Naprawdę boję się, jestem zmartwiony, przejęty i przerażony, że ludzie mogą zacząć stosować starą sztuczkę z magnesem:

https://www.youtube.com/watch?v=j-PSODUQL2Y

Faceci z inteligentnym licznikiem mogą również zacząć szukać starego przyjaciela, który jest elektrykiem.....

Co za koszmar!
trolley
Elektrownie mają na to sposób. Nie będzie prądu nie będziesz miał co kraść ;)
wibor3m odpowiada trolley
Najgorszy scenariusz byłby taki, że zrobi to 20-30% społeczeństwa. Umieszczenie ich wszystkich w więzieniu byłoby dość skomplikowane, ale może PiS sobie poradzi. Oznaczałoby to, że mielibyśmy kolejne 10% ludności jako strażników więziennych i nie byłoby żadnego bezrobocia, nigdy więcej. Win, win.
trolley odpowiada wibor3m
Cokolwiek by nie powiedzieć o poziomie życia choćby sprzed roku możemy zapomnieć na bardzo długie lata..... Większość Polaków właśnie została pariasami. Biedota pracująca tylko za możliwość przeżycia.
wibor3m odpowiada trolley
Kiedy w lutym powiedziałem demerytowi69, że zmierzamy w kierunku lat 80-tych, ale tym razem z problemami energetycznymi, to się ze mnie śmiał. Większość ludzi wtedy nie wyobrażała sobie WIBOR-u na poziomie 7%, 20% inflacji i recesji, która będzie najgorsza od czasów transformacji. A tu jesteśmy, za chwilę zostaniemy uderzeni kolejnym Kiedy w lutym powiedziałem demerytowi69, że zmierzamy w kierunku lat 80-tych, ale tym razem z problemami energetycznymi, to się ze mnie śmiał. Większość ludzi wtedy nie wyobrażała sobie WIBOR-u na poziomie 7%, 20% inflacji i recesji, która będzie najgorsza od czasów transformacji. A tu jesteśmy, za chwilę zostaniemy uderzeni kolejnym potężnym ciosem.

Szalone, że znów zobaczymy takie rzeczy:

https://www.youtube.com/watch?v=0Ocpxh81-s4
endes
Gdzie jest teraz Pinokio!?… kilkusetprocentowe podwyżki a ten siedzi cicho przyklaskujący pewnie!… żenada!

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki