REKLAMA
WEBINAR

Podróże PKP droższe. Regionalni przewoźnicy podnoszą ceny biletów

2022-08-03 12:26
publikacja
2022-08-03 12:26

Koleje Dolnośląskie, Koleje Wielkopolskie oraz Polregio, które oferuje połączenia regionalne w całym kraju, zdecydowały się od sierpnia na podwyżkę cen biletów o 15 proc. - podaje serwis WP. Z większymi kosztami za przejazd powinni się też liczyć pasażerowie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście. Wzrost cen biletów ma związek z inflacją.

Podróże PKP droższe. Regionalni przewoźnicy podnoszą ceny biletów
Podróże PKP droższe. Regionalni przewoźnicy podnoszą ceny biletów
/ Koleje Dolnośląskie

„Sytuacja co miesiąc ulega zmianie, obserwujemy stale rosnące koszty: energii, obsługi taboru czy jego bieżącego serwisowania. Aby móc świadczyć usługi i poszerzać siatkę połączeń w regionie, musimy podjąć konkretne kroki związane ze zmianą cennika” - tłumaczy Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich, cytowany w przytoczonym przez WP komunikacie firmy.

Jak podaje serwis, podobnie argumentuje podwyżkę Polregio oraz Koleje Wielkopolskie. „Wprowadzenie nowego cennika biletów spowodowane jest największym od 20 lat wzrostem inflacji, a co za tym idzie podwyżką cen paliw, energii elektrycznej, części zamiennych do taboru oraz kosztów usług. Czynniki te mają bezpośredni wpływ na wzrost kosztów bieżącej działalnością spółki” - wyjaśnia WP wielkopolski przewoźnik.

Według WP większy będzie też koszt biletów miesięcznych czy ulgowych, a także kary za brak ważnego biletu. W Kolejach Dolnośląskich jest to teraz 100 zł zamiast 60 zł, a w Kolejach Wielkopolskich - 280 zł zamiast 245 zł.

Serwis informuje również, że z początkiem miesiąca wzrosły też ceny biletów sprzedawanych w ramach Taryfy Pomorskiej, czyli - oprócz Polregio - także na pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej, która przecina m.in. Gdańsk, Sopot i Gdynię, a także Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

WP przypomina, że od lipca średnio o około 12 proc. podrożały przejazdy Kolejami Mazowieckimi, a od połowy maja - część połączeń Kolejami Śląskimi.

Źródło:PAP
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
grzegorzkubik
Bilet z przesiadką z Zielonej Góry do Warszawy 11:54 ok 6 godzin jazdy i dwa dni wyprzedzenia 74 zł. Kiedyś jechało się ponad 8 godzin.
grzegorzkubik
To co się teraz dzieje na kolei to wielki cud nad Wisłą. Pan Horało mówił ile kilometrów torowiska chcą odnowić i ile będzie nowych połączeń. Wszystko to jest elementem CPK i już w wielu miejscach można z tego korzystać. Raz na jakiś czas bilety drożeją ale już dziś można w 5 godzin dostać się z Krakowa do Zielonej Góry. Wrocław To co się teraz dzieje na kolei to wielki cud nad Wisłą. Pan Horało mówił ile kilometrów torowiska chcą odnowić i ile będzie nowych połączeń. Wszystko to jest elementem CPK i już w wielu miejscach można z tego korzystać. Raz na jakiś czas bilety drożeją ale już dziś można w 5 godzin dostać się z Krakowa do Zielonej Góry. Wrocław - Zielona Góra 2,20h. Piękne polskie pociągi z PESY i NEWAG. Kolej wraca do Polski. W końcu XX i XXI wiek. Tylko czekać jak pociągi zaczną mknąć nawet 250km/h. Z przestojami i stacjami ok 3 godziny podróży z Zielonej Góry do Krakowa. Tak będzie.
wibor3m10procent
Wozili Ukraińców 'za darmo' to teraz ktoś musi za to zapłacić co nie?
qwertas
Serio? Wolodia przestań pisać po piciu i odstaw Stolicznią.
qwertas
Za bilet dla dwóch osób z Zielonej Góry do Warszawy w niedziele 7 sierpnia PKP życzy sobie 330-340PLN w 2. klasie i 450PLN w 1. klasie.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki