Podkarpackie: ukrainiec przemycał w baku auta bursztyn i papierosy

Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia na przejściu granicznym z Ukrainą w Korczowej udaremnili próbę przemytu bursztynu i papierosów. Kontrabanda ukryta była w zbiorniku na paliwo samochodu osobowego.

Jak poinformowała PAP we wtorek rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, obywatel Ukrainy próbował przemycić do Polski bursztyn i papierosy. "Podczas kontroli jego samochodu osobowego funkcjonariusze odkryli, że w zbiorniku na paliwo znajduje się 11,5 kg nieoszlifowanego bursztynu oraz 30 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy" dodała.

Chabowska zaznaczyła, że legalny przywóz do Polski bursztynu wiązałby się z koniecznością uiszczenia należności przywozowych i dokonania zgłoszenia celnego. Zarówno bursztyn i jak i papierosy zostały zatrzymane do dalszego postępowania.

Rzeczniczka przypomniała, że w 2018 r. podczas kontroli na polsko-ukraińskich przejściach granicznych w województwie podkarpackim funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt łącznie 705 kg bursztynu.

Rekordowe wykrycie bursztynu miało miejsce na przejściu granicznym w Korczowej pod koniec października ubiegłego roku. Wówczas udaremniono przemyt 275 kg nieoszlifowanego bursztynu. (PAP)

autor: Wojciech Huk

huk/ pch/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil