REKLAMA

Pod wpływem Trumpa firma Carrier rezygnuje z planu delokalizacji

2016-11-30 19:39
publikacja
2016-11-30 19:39
Pod wpływem Trumpa firma Carrier rezygnuje z planu delokalizacji
Pod wpływem Trumpa firma Carrier rezygnuje z planu delokalizacji
fot. Carlo Allegri / / Reuters

Producent klimatyzatorów i grzejników Carrier zgodził się na utrzymanie w stanie Indiana prawie tysiąca miejsc pracy, które planował przenieść do Meksyku. To efekt zabiegów nowej administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa, która obiecała wsparcie.

Już we wtorek wieczorem firma Carrier poinformowała na Twitterze, że jest "zadowolona z osiągnięcia porozumienia z prezydentem elektem Trumpem i wiceprezydentem (Mikiem) Pence'em, by utrzymać prawie 1000 miejsc pracy w Indianie". "Więcej szczegółów wkrótce" - dodano.

Zdaniem dziennika "Wall Street Journal" w zamian za pozostawienie produkcji w USA Carrier otrzyma "nowe rządowe zachęty". Ale jak dotychczas nie udało się ustalić szczegółów porozumienia. Oczekuje się, że zostaną ujawnione w czwartek, podczas wizyty Trumpa w Indianie - dodała gazeta.

Carrier, który jest producentem klimatyzatorów i urządzeń grzewczych, poinformował na początku roku, że przeniesie część produkcji ze stanu Indiana do Monterrey w Meksyku w ramach szukania oszczędności. Decyzja ta stała się przedmiotem ostrej krytyki podczas kampanii prezydenckiej ze strony nowojorskiego biznesmena. Trumpa obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, to renegocjuje międzynarodowe umowy handlowe i będzie surowo karał amerykańskie firmy, które przenoszą produkcję za granicę.

"WSJ" informuje, że od kilku tygodni ludzie z zespołu Trumpa ds. przejęcia administracji byli w bliskim kontakcie z szefami firmy Carrier. Głównym negocjatorem był wiceprezydent elekt Mike Pence, gubernator Indiany.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

icz/ ksaj/ kar/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki