Pod wpływem Trumpa firma Carrier rezygnuje z planu delokalizacji

Producent klimatyzatorów i grzejników Carrier zgodził się na utrzymanie w stanie Indiana prawie tysiąca miejsc pracy, które planował przenieść do Meksyku. To efekt zabiegów nowej administracji prezydenta elekta Donalda Trumpa, która obiecała wsparcie.

Już we wtorek wieczorem firma Carrier poinformowała na Twitterze, że jest "zadowolona z osiągnięcia porozumienia z prezydentem elektem Trumpem i wiceprezydentem (Mikiem) Pence'em, by utrzymać prawie 1000 miejsc pracy w Indianie". "Więcej szczegółów wkrótce" - dodano.

Zdaniem dziennika "Wall Street Journal" w zamian za pozostawienie produkcji w USA Carrier otrzyma "nowe rządowe zachęty". Ale jak dotychczas nie udało się ustalić szczegółów porozumienia. Oczekuje się, że zostaną ujawnione w czwartek, podczas wizyty Trumpa w Indianie - dodała gazeta.

Carrier, który jest producentem klimatyzatorów i urządzeń grzewczych, poinformował na początku roku, że przeniesie część produkcji ze stanu Indiana do Monterrey w Meksyku w ramach szukania oszczędności. Decyzja ta stała się przedmiotem ostrej krytyki podczas kampanii prezydenckiej ze strony nowojorskiego biznesmena. Trumpa obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, to renegocjuje międzynarodowe umowy handlowe i będzie surowo karał amerykańskie firmy, które przenoszą produkcję za granicę.

"WSJ" informuje, że od kilku tygodni ludzie z zespołu Trumpa ds. przejęcia administracji byli w bliskim kontakcie z szefami firmy Carrier. Głównym negocjatorem był wiceprezydent elekt Mike Pence, gubernator Indiany.

Z Waszyngtonu Inga Czerny (PAP)

icz/ ksaj/ kar/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil