Poczta Polska zawarła porozumienie z China Post

Poczta Polska i China Post Group podpisały wstępne porozumienie dotyczące transportu przesyłek drogą lądową z portu przeładunkowego w Małaszewiczach do 30 krajów europejskich - poinformowała Poczta Polska w poniedziałkowym komunikacie.

(poczta-polska.pl)

Kolejnym krokiem - jak czytamy - będzie podpisanie ostatecznej umowy, która ma wejść w życie niezwłocznie, po wygaśnięciu wstępnego porozumienia.

Docelowo - jak wynika z komunikatu - Poczta chce przejąć obsługę przesyłek pocztowych z Chin do krajów europejskich przywożonych drogą kolejową i zawrzeć umowy z partnerami azjatyckimi oraz operatorami krajów europejskich. Poczta Polska poinformowała, że jej ekspansja zagraniczna jest jednym z trzech filarów nowej strategii rozwoju na lata 2017-2021, a celem spółki jest koordynacja wymiany handlowej między Azją a Unią Europejską i stworzenie hubu logistycznego dla e-commerce na Nowym Jedwabnym Szlaku

Operator podał, że negocjacje prowadzone z China Post Group, których zwieńczeniem jest porozumienie, dotyczyły m.in. przewozu kontenerów z przesyłkami drogą kolejową z Chin do Międzynarodowego Urzędu Wymiany w Małaszewiczach i ich dalszego transportu przez Pocztę Polską do operatorów europejskich, a także aspektów technicznych współpracy.

"Korzyści z pośrednictwa Poczty w handlu z Chinami czerpać będą także polskie przedsiębiorstwa. Kraj z 1,3 mld potencjalnych klientów jest idealnym rynkiem docelowym dla eksportu" powiedział, cytowany w komunikacie, Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Łukasz Pawłowski

pif/ son/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
21 1 ahim

Nie sądzę, żeby zagraniczne firmy współpracowały z pocztą. Prędzej dokonają przeładunku w tym terminalu na wagony (z szerokiego toru) i przewiozą sobie same paczki. Dodatkowo przeładunek można wykonać po stronie białoruskiej.

! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,4% II 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% I 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 7,4% II 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl